TOP kryptomeny klesajú až na jednu výnimku
TOP kryptomeny klesajú až na jednu výnimku. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Celý trh krváca už dlhšiu dobu a, samozrejme, tento stav zasiahol aj TOP kryptomeny. Je tu však jedna výnimka, ktorá sa drží v zelených číslach. O ktorú kryptomenu ide?

TOP kryptomeny padajú, akcie sa prebrali

Za posledný týždeň sa trh s kryptomenami prepadol o viac ako 7 %.  Narúša sa tak aj korelácia s akciovými trhmi, ktoré naopak prežívajú miernu úľavu. Z prvej desiatky najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie prežil najväčší pokles blockchain Avalanche. Jeho natívny token AVAX dosiahol stratu až 22 %. Za ním nasleduje token XRP so stratou 7 %. Pokles sa dotkol aj tokenu BNB, ktorý stratil zo svojej hodnoty približne 2,5 %.

Treba však povedať, že opačný príbeh aktuálne prežívajú akciové indexy ako napríklad NASDAQ 100 a S&P 500. Po viac ako siedmich týždňoch v červených číslach, začali rásť. Konkrétne NASDAQ 100 o 6 % a S&P 500 o približne 5,5 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance sprísňuje politiku: väčšia kontrola osobných údajov na obzore

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

TRON je v zelených číslach

TRON je jedinou sieťou z TOP 10, ktorá si v uplynulom týždni pripísala na svoje konto zisky. Natívny token TRX vzrástol o viac ako 11 %.

Zakladateľ tohto projektu Justin Sun ešte začiatkom mája spustil algoritmický stablecoin, ktorý sieti veľmi pomohol. Pozitívny vplyv na sieť TRON má aj ďalší stablecoin USDT, ktorý patrí pod spoločnosť Tether. Tá spustila zaujímavý projekt, ktorý je naviazaný na mexické peso.

Ide o naozaj obdivuhodné výsledky tohto blockchainu v tak negatívnom období a najmä po historickom krachu projektu Terra. Uvidíme, ako dlho hype okolo kryptomeny vydrží.

Čítaj ďalej: OneCoin: kryptomenová Ponzi schéma, ktorá zarobila miliardy