Goldman Sachs: Pravdepodobnosť recesie je 35% a renomovaný ekonóm John Mauldin predikuje pokles akcií až o 40%!
Goldman Sachs: Pravdepodobnosť recesie je 35% a renomovaný ekonóm John Mauldin predikuje pokles akcií až o 40%! ,zdroj: www.shutterstock.com/pixeldreams.eu

Americká ekonomika vykazuje čoraz viac signálov hroziacej recesie. Hlavný ekonóm banky Goldman Sachs v najnovšej správe uviedol, že ich experti vidia až 35 % pravdepodobnosť recesie už v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov!

Podobne sa vyjadril aj renomovaný finančný expert John Mauldin. Toho by neprekvapilo, keby sa akciový trh prepadol o 40 %. Áno, aj on sa domnieva, že v tomto roku pravdepodobne dôjde k recesii.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo je nevyhnutné pre pokrok na kryptotrhoch? – Odpoveď dáva šéf kryptoburzy FTX v USA Brett Harrison!

Goldman Sachs: šanca na recesiu stúpa

Americká ekonomika sa stretáva s výraznými tlakmi zo všetkých strán, keďže dodávateľské reťazce sú momentálne obmedzené a spotrebiteľské ceny neustále stúpajú. Mnohí experti tvrdia, že je to práve pre prebiehajúci konflikt. Nedávno sme vám taktiež priniesli správu o tom, že miera inflácie v Amerike sa v marci prudko zvýšila na oficiálnych 8,5 %. Michael Burry sa domnieva, že FED nemá v úmysle bojovať proti inflácii.

Jan Hatzius, hlavný ekonóm giganta Goldman Sachs, v najnovšej správe podrobne opísal prognózu a pravdepodobnosť pádu USA do recesie. Hatzius uviedol, že Federálny rezervný systém čelí neľahkým časom a v banke očakávajú, že šanca na recesiu v Spojených štátoch bude v priebehu nasledujúcich dvoch rokov na neuveriteľne vysokých 35 %.

Jan Hatzius vysvetľuje:

Naša analýza historických epizód naznačuje, že hoci silná ekonomická dynamika obmedzuje riziko v blízkej budúcnosti, sprísnenie politiky, ktoré očakávame, zvyšuje pravdepodobnosť recesie. V dôsledku toho teraz vidíme pravdepodobnosť recesie približne 15 % v nasledujúcich 12 mesiacoch a 35 % v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov.

Hatzius ďalej uviedol, ako historické vzorce ukazujú, že ekonomika v súčasnom stave by sa mohla dostať do problémov. Vysvetlil, že 11 zo 14 ekonomických cyklov od druhej svetovej vojny viedlo v priebehu 24 mesiacov k recesii.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čo predikuje renomovaný ekonóm John Mauldin?

John Mauldin je finančný analytik a renomovaný ekonóm, ktorý je známy tým, že predpovedal recesiu v USA, ku ktorej došlo v rokoch 2000 a 2008. Tentokrát predpovedá pokles, ktorý opisuje tak, ako to sám vysvetlil, že by ho vôbec neprekvapilo, keby sa akciový trh prepadol o 40 %. Predseda Fedu Jerome Powell a jeho tím dúfajú, že sa im podarí vytvoriť „legendárne mäkké pristátie“, na ktoré sa bude dlho spomínať a že sa im podarí súčasné problémy „uhasiť“. „Osobne o tom ale veľmi pochybujem, že to dokážu“ dodal Mauldin.

Ďalej verí, že znamenia sa od predchádzajúcich kríz nijako nelíšia.

Máme až príliš veľa náznakov toho, že recesia je blízko. Neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako presne predpovedať, kedy začne. Môj inštinkt a skúsenosti mi však hovoria, že to bude viac ako 12-mesačné čakanie. Myslím si, že veci sa stále spomaľujú a jedného dňa sa zobudíme, a zažijeme novodobú a krutú recesiu. A potom, o nejaký čas neskôr, znova porastieme a budeme prosperovať. Takto tieto veci fungujú,“ uzatvára Mauldin.

Čítaj ďalej: Ako Litecoin uľahčuje digitálne platby? – Stane sa „digitálne striebro“ globálnou platobnou alternatívou?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre