Europol a INTERPOL spájajú sily

Novinky Hackovanie je čoraz populárnejšie
Hackovanie je čoraz populárnejšie. Zdroj: Shutterstock.com/Sergey Nivens
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Europol a INTERPOL zorganizovali seminár s cieľom vypracovať stratégie na zabezpečenie kooperácie pre zistenie, vyšetrovanie a zabavenie digitálnych mien.

Začiatkom tohto mesiaca zorganizovala agentúra Európskej únie pre spoluprácu pri presadzovaní práva (Europol), INTERPOL a Bazilejský inštitút pre správu verejných vecí seminár pre európskych vyšetrovateľov zameraných na finančný trestnú činnosť. Cieľom seminára bolo určiť si postupy pri detekcii, vyšetrovaní ako aj zabavení kryptomien.

Workshop v Bazileji

Na seminári sa zúčastnilo viac ako 60 vyšetrovateľov finančnej správy z 32 krajín. Tí majú na starosti odhaľovanie počítačovej kriminality a pranie špinavých peňazí. Okrem nich sa na podujatí zúčastnili aj niektorí experti v oblasti vymáhania aktív a viacerí predstavitelia súkromného sektoru. Účastníci počas podujatia prezentovali technické zručnosti a zdieľali svoje poznatky a skúsenosti z oblasti kryptomien.

Podľa oficiálnych informácií z internetovej stránky Europolu účastníci dospeli k nasledujúcim bodom:

  • Zlepšiť zdieľanie informácií v oblasti prania špinavých peňazí a digitálnych mien prostredníctvom využívania kanálov ako sú Europol, INTERPOL, Egmont Group a FIU.net.
  • Regulovať burzy obchodujúce s kryptomenami ako aj poskytovateľov krypto-peňaženiek v rámci súčasných právnych predpisov týkajúcich sa boja proti praniu špinavých peňazí a financovania boja proti terorizmu. To všetko v súlade s povinnosťami, ktoré už prebiehajú vo finančnom sektore.
  • Dohodnúť sa na jasnej definícii pojmov, ako sú kryptomeny, burzy a zmenárne digitálnych mien, poskytovatelia krypto-peňaženiek. Následne ich zahrnúť do právneho rámca Európskej únie.
  • Prijať opatrenia proti digitálnym službám, ktoré sú určené na anonymizáciu transakcií. To totiž zaťažuje prácu orgánov činných v trestnom konaní pri zisťovaní a sledovaní podozrivých prevodov.

Pracovná skupina pre kryptomeny

Skupina pre monitorovanie kryptomien bola založená ešte v roku 2016 a tento workshop bol prezentáciou jej doposiaľ dosiahnutých výsledkov. Ich úlohou bolo zbierať a analyzovať údaje o používaní digitálnych mien zo strany zločincov ako aj z prostredia prania špinavých peňazí. Skupina sa tiež pokúsila vypracovať stratégie pre kontrolu príjmov digitálnych zločinov.

Zatiaľ čo kryptomeny získavajú popularitu medzi investormi, podľa Europolu ich aktívne využívajú aj zločinci. Agentúra tvrdí, nasledovné:

 “Europol bude pokračovať v koordinácií v rámci členských štátov EÚ aj mimo nej, v úsilí účinne reagovať na túto rastúcu hrozbu. V júli 2017 bola s podporou Europolu ukončená činnosť dvoch najväčších kriminálnych trhov na Darknete – AlphaBay a Hansa, ktoré prijímali kryptomeny Bitcoin, Monero a Ethereum.”

Ako vidieť, Europol sa o problematiku kryptomien začína vážne zaujímať. Z môjho pohľadu je to len dobre. Čím viac a skorej sa očistia kryptomeny od označenia, že ich využívajú kriminálnici, tým lepšie pre ich budúci rast a popularitu medzi bežnými užívateľmi.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka