Riaditeľka giganta Citigroup to vidí inak: „Európa bude skôr v recesii ako USA!
Riaditeľka giganta Citigroup to vidí inak: „Európa bude skôr v recesii ako USA!" ,zdroj: www.shutterstock.com/AlexandrosMichailidis

Jane Fraserová z nadnárodnej banky Citigroup poukazuje na blížiacu sa recesiu, avšak verí, že Európa bude regiónom, ktorý bude zasiahnutý omnoho tvrdšie a skôr ako Spojené štáty. Podľa riaditeľky sa však ani Spojeným štátom nepodarí vyhnúť ekonomickej kríze.

Európu zasiahne recesia ako prvú

Jane Fraserová je v súčasnosti generálnou riaditeľkou amerického giganta Citigroup. Nedávno varovala a pripomenula, v akom stave sa momentálne svetová ekonomika nachádza.

Vo svojom prejave na konferencii v New Yorku označila tri súčasné príčiny, vďaka ktorým sa mení svet, čo sa prejavuje aj v globálnej ekonomike. Tieto príčiny podľa nej sú: „sadzby, Rusko a recesia.

Fraserová ďalej vysvetlila, že „problémy Európy v oblasti energetiky ovplyvňujú množstvo spoločností v určitých odvetviach, ktoré v súčasnosti nie sú vôbec konkurencieschopné.“

K tomuto dodala, že „niektoré z nich zatvárajú prevádzky pre doposiaľ nevídané náklady na elektrinu či energiu. Európa je tak omnoho náchylnejšia na recesiu, ako Spojené štáty.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP udalosti, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

ECB je pozadu

Tie najväčšie centrálne banky už dlhšie plánujú a zavádzajú zvyšovanie úrokových sadzieb v boji proti inflácii a pripravujú sa na prvé kolo globálneho kvantitatívneho sprísňovania. Očakáva sa taktiež, že tento krok výrazne obmedzí poskytovanie úverov a zvýši napätie v už aj tak spomaľujúcej sa svetovej ekonomike. Poniektoré krajiny už na vlastnej skúsenosti pociťujú vplyv krízy, v ktorej sa svet nachádza už viac ako 2 roky.

Fraserová sa taktiež vyjadrila o Európskej centrálnej banke (ECB): „Zdá sa, že ECB je o niekoľko mesiacov pozadu za Fedom, pokiaľ ide o infláciu. Jednoducho nemajú takú flexibilitu, akú majú v USA.

Svoj prejav uzavrela takto: „Určite nie je naším hlavným predpokladom, že to tak naozaj bude, ale nebude vôbec ľahké sa tejto recesii vyhnúť.

Čítaj ďalej: Vyjadrenie šéfa giganta Goldman Sachs: „Ide o najturbulentnejšie obdobie za posledné desaťročia!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance