Šéfka ECB Christine Lagardeová – „Kryptomeny nie sú ničím kryté a musia byť regulovane čo najskôr!“
Šéfka ECB Christine Lagardeová – „Kryptomeny nie sú ničím kryté a musia byť regulovane čo najskôr!“ ,zdroj: www.shutterstock.com/AlexandrosMichailidis

Prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardeová trvá na tom, že na rozdiel od digitálneho eura nemajú kryptomeny žiadne krytie.

Predstaviteľka ECB opakuje, že kryptomeny by mali byť regulované, aby sa zabránilo tomu, že ľudia prídu o svoje celoživotné úspory špekuláciami s kryptomenovými aktívami.

Christine Lagardeová komentuje kryptomeny

Lagardeová opätovne tvrdí, že kryptomeny sú „založené na ničom“ a má obavy z ľudí, „ktorí nerozumejú rizikám, a ktorí o všetko prídu a budú na konci dňa strašne sklamaní. Myslím si, že by to malo byť regulované.“

Mohlo by ťa zaujímať: Obavy z recesie USA rastú pre prísnu menovú politiku – sú kryptomeny riešením?

V rozhovore pre holandskú televíziu Lagardeová priznala, že je skeptická pokiaľ ide o hodnotu samotných kryptomenových aktív. Avšak na druhej strane, voči digitálnej mene centrálnej banky (CBDC), ako je digitálne euro, ktoré ECB plánuje vydať počas niekoľkých najbližších rokov, má úplne iný názor.

Moje skromné stanovisko je, že kryptomeny nestoja za nič, nie sú založené na ničom a neexistuje žiadne aktívum, ktoré by ich zabezpečovalo,“ povedala šéfka ECB.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

ECB je zásadne proti kryptomenám

Najvyššia predstaviteľka ECB poukázala na to, že kryptomenové trhy nie sú pripravené na ťažké časy, keďže hlavné mince ako BTCETH klesli o 50 % za polroka. Kryptomeny taktiež čelia rastúcemu tlaku a rastúcej kontrole zo strany regulátorov na celom svete, pričom ich často opisujú ako hrozbu pre finančný systém.

Čo sa digitálneho eura týka, to Lagardeová vidí nasledovne:

Deň, keď budeme mať digitálnu menu centrálnej banky, t. j. digitálne euro, garantujem vám, že za tým bude centrálna banka a verím, že to bude úplne iné ako v prípade mnohých digitálnych aktív,“ vysvetlila Christine Lagardeová.

Pripomíname, že Lagardeová nie je v ECB jediná, kto má takýto názor. Jej komentáre prišli po tom, čo člen výkonnej rady Fabio Panetta zintenzívnil „anti-kryptomenovú“ rétoriku banky. Ten porovnal nárast kryptomien s bublinou a následnou krízou v roku 2008. Panetta podobne ako Lagardeová požaduje globálne regulácie kryptomien.

Čítaj ďalej: Warren Buffet sa mýli v názore na Bitcoin – tu sú základné protiargumenty

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance