Elon Musk o recesii
Elon Musk o recesii. Zdroj: Shutterstock/Naresh111

Generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla, Elon Musk, očakáva, že globálna recesia bude trvať až do jari 2024. Myslí si, že jeho spoločnosti majú stále dobrú výkonnosť, no väčšina ostatných na tom nie je dobre. Podľa Muska recesia spôsobí zánik spoločností, ktoré by nemali existovať.

Musk reagoval na diskusiu na Tweeteri, ktorú spustil spolutvorca Dogecoinu Billy Markus. Ten napísal, že jediná globálna obava spočíva v hroziacej globálnej recesii a jadrovej apokalypse. Hneď po tom sa začalo diskutovať o tom, ako dlho by recesia mohla pretrvávať na globálnych trhoch, pričom Musk predpovedal až do jari 2024.

Diskusia na Tweeteri
Diskusia na Tweeteri. Zdroj: Elon Musk Tweeter

Súčasná kondícia spoločností SpaceX a Tesla by mala byť zdravá. Počas stredajšieho prieskumu ziskov Tesly za tretí štvrťrok Musk vyhlásil, že „Čína zažíva akúsi recesiu“ a „Európa má recesiu poháňanú energiou.“ Medzitým je Severná Amerika údajne v celkom dobrom stave, hoci FED neustále zvyšuje úrokové sadzby agresívnym spôsobom.

Prečítaj si tiež: 4 možnosti, ako si privyrobiť počas vysokej inflácie a krízy

Elon Musk nie je jediný, kto predpovedá recesiu

Je pravdepodobné, že v budúcnosti bude FED opäť sadzby znižovať, no kým sa inflácia neustáli, pravdepodobne sa tak nestane. Dôležité je ale povedať, že údaje o inflácii sú časovo oneskorené. V auguste Musk predpovedal, že inflácia vyvrcholila, no na 18 mesiacov budeme mať recesiu.

Medzitým očakávania, že sa americká ekonomika prepadne do recesie stále zvyšujú. Nedávny prieskum odhalil, že až 98 % vedúcich pracovníkov sa pripravuje na recesiu v USA, zatiaľ čo až 99 % sa pripravuje na recesiu v EÚ.

Generálny riaditeľ Goldman Sachs David Solomon tiež nedávno uviedol, že USA vstúpi do recesie. Generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon dokonca predpovedal, že USA budú v recesii do 6 mesiacov. Medzitým renomovaný investor Jim Rogers považuje blížiacu sa recesiu za najhoršiu v jeho živote. Zdá sa, že kroky FED-u by mohli viesť ku kolapsu trhu, masívnej finančnej kríze a ťažkej recesii.

Mohlo by ťa zaujímať:  Globálny sentiment poukazuje na úplnú kapituláciu. Čo to znamená pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance