Rusko Bielorusko krypto mining
Rusko Bielorusko krypto mining, zdroj: www.shutterstock.com/SergeyCherviakov

Rusko a Bielorusko podniknú potrebné kroky na to, aby ťažiari kryptomien a bežní užívatelia energie boli v odlišnej kategórii spotrebiteľov. Zároveň im obmedzia prístup k dotovanej energii.

To by mohlo viesť k prijatiu diferencovaných sadzieb elektrickej energie pre jednotlivcov či firmy zapojené do kryptominingu.

Môže ťa zaujímať: Vladimír Putin sa nečakane vyjadril v prospech kryptomien! Môžu nahradiť dolár?

Rusko vidí rastúci záujem o ťažbu kryptomien

Tí, ktorí sa zaoberajú ťažbou Bitcoinu v Rusku a Bielorusku, začnú podľa všetkého za elektrickú energiu platiť viac, ako doteraz. Orgány v oboch krajinách pripravujú zmeny, ktoré povedú k zavedeniu osobitých taríf pre túto kategóriu spotrebiteľov elektrickej energie.

Tento námet podporilo Ruské ministerstvo energetiky. „Kryptoťažiari by nemali platiť za elektrickú energiu rovnakú cenu, akú majú bežné domácnosti,” povedal minister energetiky Nikolai Shulginov počas ruského energetického týždňa.

Minister sa vyjadril, že sadzby elektrickej energie je potrebné diferencovať. Podľa jeho názoru by ťažiari nemali mať možnosť využívať zvýhodnené tarify, pretože súčasná situácia sa môže ďalej využívať v neprospech ostatných.

Komentáre ministra prišli po tom, ako sa guvernér Irkutskej oblasti Igor Kobzev sťažoval na nelegálnu ťažbu kryptomien. Ich činnosť výrazne zvýšila záťaž na rozvodnej sieti v oblasti, čo môže spôsobiť výpadky elektriny.

Irkutská oblasť je región v Rusku, kde sú najnižšie sadzby elektrickej energie. V mestách je cena 1,23 rubľa (menej ako 0,02 dolárov) za kW/h a 0,86 rubľov (menej ako 0,01 dolára) na vidieku. Podľa guvernéra sa spotreba energie zvýšila o takmer 160 % oproti minulému roku.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bielorusko podporí, no pritvrdí

V susednom Bielorusku ministerstvo energetiky už klasifikovalo ťažiarov kryptomien do samostatnej tarifnej kategórie.

Bielorusko legalizovalo ťažbu prezidentským dekrétom, ktorý nadobudol účinnosť v marci 2018. Začiatkom tohto roka ale bieloruský prezident vyzval regulátorov, aby zaviedli pravidelnejšie kontroly kryptopriestoru.

Prezident Aleksander Lukašenko má vcelku pozitívny postoj k ťažbe kryptomien a dokonca vyzval občanov, aby namiesto zberu jahôd na zahraničných farmách ťažili Bitcoin u seba doma. Navrhol tiež poháňať zariadenia na kryptoťažbu z prebytočnej elektrickej energie z ich novej jadrovej elektrárne.

Čítaj ďalej: Estónsko: krajina plánuje pritvrdiť! – Môžu sa pre kryptospoločnosti skončiť zlaté časy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre