Walmart Bitcoin Bankomaty
Walmart Bitcoin Bankomaty, zdroj:www.shutterstock.com/JonathanWeiss

Walmart plánuje nainštalovať až 8 000 bitcoinových bankomatov po Spojených štátoch. 200 bankomatov už beží v pilotnom programe.

Môže ťa zaujímať: El Salvádor napreduje – letecká spoločnosť Volaris začne prijímať platby v bitcoinoch!

Walmart pomaly, ale isto napreduje!

Walmart začal spolupracovať so spoločnosťou Coinstar a krypto-fiat zmenárňou CoinMe, ktoré pomáhali nainštalovať 200 bitcoinových bankomatov vo svojich predajniach po celých Spojených štátoch.

Hoci tento pilotný projekt nateraz zahŕňa iba 200 kusov, k finálnemu spusteniu plánuje Walmart vlastniť až 8 000 plnohodnotných bankomatov po celej krajine. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne ďalšie podrobnosti o tom, kedy veľkoobchod tento projekt spustí.

V súčasnosti sa na území USA nachádza viac ako 25 000 bitcoinových bankomatov vo vybraných obchodoch s potravinami či na čerpacích staniciach.

,,Walmart rozširuje prístup k Bitcoinu čím ďalej tým viac ľudom a týmto krokom sa snažíme získať dôveryhodnosť svojich zákazníkov voči kryptomene. Vrátane všetkých skeptikov,” vyjadrilo sa vedenie Walmartu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Poplatok rozhodne nepoteší

Zákazníci môžu používať tento bankomat tak, že doň jednoducho vložia bankovky a následne obdržia papierový doklad s kódom. Ak si bude klient želať tento kód uplatniť,  bude si musieť založiť účet na CoinMe. Ďalej už len dokončí tento vcelku jednoduchý proces. Zákazníci zatiaľ nemôžu posielať či vyberať Bitcoin zo svojho bankového účtu, na to si Walmart musí pripraviť potrebné plány a rôzne iné detaily.

Bankomaty budú mať ale až 11 % poplatok. Walmart sa už dlhšiu dobu zaujíma o kryptomeny a aktívne hľadá a skúma rôzne projekty, ktoré by podporili stratégiu spoločnosti v oblasti digitálnych mien.

V septembri sa ale udiala kuriózna situácia, keď vyšla správa, že Walmart bude akceptovať Litecoin. Túto správu však vzápätí odmietli a cena sa vrátila na pôvodnú, odkiaľ vyletela. Po tejto správe sa, samozrejme, objavil skepticizmus a kritika, keď ľudia videli, ako podobné udalosti vedia hýbať s cenou.

Čítaj ďalej: Cardano ponúka sľubné projekty – aké to sú a aká je budúcnosť tejto kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre