Cardano vs. Ethereum
Cardano vs. Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Akif CUBUK

Ekosystém Cardano má v porovnaní s Ethereom navrch. V percentuálnom vyjadrení disponuje až 4-násobkom aktívnych používateľov. Aký to má význam?

Cardano vs. Ethereum

Podľa najnovších údajov portálu Messari je počet aktívnych používateľov siete Cardano výrazne vyšší ako v prípade druhej najsilnejšej kryptomeny – Etherea. V percentuálnom vyjadrení je to až 4-násobne vyšší počet. Čo mohlo spôsobiť takúto výraznú nerovnováhu? Máme tu hneď niekoľko faktorov.

Celkový počet aktívnych peňaženiek ADA je v súčasnosti na úrovni 3,6 milióna. Tento počet je menej ako 5 % z celkového počtu otvorených peňaženiek v sieti ETH. Na základe tohto porovnania je teda jasné, kto v tomto súboji ťahá za kratší koniec. Je to práve Cardano. Už len z tohto faktoru je porovnanie týchto dvoch blockchainov menej objektívne.

Prečítaj si tiež: Začalo sa masívne spaľovanie tokenov LUNA – Do Kwon však trvá na tom, že ide o zbytočnosť

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Predtým, ako sa Cardano vydalo cestou inteligentných zmlúv, investori považovali túto sieť s natívnym tokenom ADA za určitý platobný nástroj. Aj z tohto dôvodu sa počet jeho aktívnych peňaženiek blíži k 2,2 % Bitcoinu v porovnaní s 0,63 % Etherea.

ADA/BUSD
ADA/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

S rastúcim počtom decentralizovaných riešení v sieti sa percento aktívnych peňaženiek v porovnaní s celkovým počtom peňaženiek pomaly znižuje. Tento efekt je teda nutné spomenúť. Vývojári vytvárajú obrovské množstvo peňaženiek na interakciu s dApps, alebo na testovanie v procese vývoja. Aký teda dáva zmysel toto porovnanie? Ide hlavne o to, v akej fáze vyspelosti a vývojovej aktivity sa aktuálne Cardano nachádza. Je pravdepodobné, že sa v budúcnosti dočkáme poklesu počtu aktívnych peňaženiek.

Na záver je nutné dodať, že napriek obrovskej vývojovej aktivite Cardano nedokáže prekonať cenovú výkonnosť ETH. Návratnosť investícií sa od začiatku roka 2022 drží na hranici -60 % v porovnaní s -40 % ETH.

Čítaj ďalej: Bitcoin je v červených číslach rekordných 8 týždňov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance