Bitcoin padá už rekordne dlho
Bitcoin padá už rekordne dlho. Zdroj: Shutterstock, kkssr

Bitcoin sa opäť prepadol pod 30 000 dolárov. Najväčšia kryptomena sa drží v červených číslach už rekordných 8 týždňov. Zmena je v nedohľadne.

Bitcoin padol pod 30-tisíc

Najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie sa začiatkom tohto týždňa vzdialila akciovým trhom a klesla smerom nadol pod dôležitý support. BTC tak ukončil ďalší, už rekordne ôsmy stratový týždeň po sebe.

Počas tohto medvedieho obdobia, ktoré sa odštartovalo koncom marca a stále pokračuje, BTC stratil viac ako 35 %. Začiatok tejto nelichotivej série prepadov nastal vtedy, keď sa BTC obchodoval na úrovni 46 800 USD.

BTC/USD
BTC/USD týždenný graf. Zdroj: TradingView

Čo je však dôležité, BTC nenasledoval akciové trhy, ktoré sa obchodovali v zelených číslach. Mierne zisky boli dosiahnuté aj v prípade indexov.

Korelácia BTC s akciovým trhom a indexami
Korelácia BTC s akciovým trhom a indexami. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Zakladateľ kryptomeny LUNA prechádza do útoku! Čo chce robiť?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Náročný rok 2022

V predošlom roku dosiahol Bitcoin dvakrát historické maximá. No tento rok je scenár úplne iný a zatiaľ sa mu nepodarilo odštartovať býčiu rallye, ktorú väčšina investorov očakáva. BTC dopláca na nepokojný rok, ktorý sa nesie na vlne ekonomickej neistoty, zlých správ zo strany Fedu, vojny a globálnej recesie.

Centrálna banka v USA tento rok už dvakrát zvýšila úrokové sadzby a zdá sa, že nemieni tento proces zastaviť. Zatiaľ ide o najväčšie zvyšovanie za posledné dve desaťročia.

Dáta z FEDu
Dáta z Fedu. Zdroj: FED Economic Data

Fed prostredníctvom svojho Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC) zvyšuje alebo znižuje úrokové sadzby. V podstate tak stanovuje cieľové rozpätie. V uvedenom grafe je dolná a horná hranica tohto cieľového rozpätia znázornená červenou, resp. modrou farbou. Pre komerčné banky to slúži ako určité odporúčanie.

BTC je citlivý na likviditu a teda aj na úrokové sadzby. Vieme to vysvetliť väčšou účasťou inštitucionálnych investorov na trhu, ktorých alokácie vychádzajú z dostupnosti kapitálu a širších ekonomických podmienok.

Čas býkov je stále v nedohľadne. Trh je nepokojný a ďalší pokles môže nastať prakticky kedykoľvek. Čas ukáže.

Čítaj ďalej: Shiba Inu pokračuje v masívnom spaľovaní – bolo spálených 22,2 miliardy SHIB v priebehu 1 týždňa

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance