Skončí projekt Tether rovnako ako Terra?
Skončí projekt Tether rovnako ako Terra? Zdroj: Shutterstock, DIAMOND VISUALS

Riaditeľ prieskumu blockchainového trhu Quantum Economics považuje aktuálne kroky projektu Tether za nedostatočné. Touto cestou môže skončiť ako ekosystém Terra.

Tether potrebuje transparentnosť

Alexandre Lores pôsobí ako riaditeľ výskumu blockchainového trhu v spoločnosti Quantum Economics. Podľa jeho názoru musí Tether jednoznačne pridať na transparentnosti. Na základe nedávneho historického krachu ekosystému Terra sa bude musieť mnoho eminentov stablecoinov s veľkou pravdepodobnosťou pripraviť na sprísnenie audítorských protokolov.

Lores si myslí, že emitenti stablecoinov, ako je napríklad Tether zo svojím projektom USDT, by mali poskytovať externé audity podkladových aktív: „Myslím si, že je potrebná väčšia transparentnosť, pokiaľ ide o zobrazenie toho, čo Tether skutočne drží v súvahe.“

USDT naposledy zaznamenal výraznejší pokles cirkulujúcej ponuky v obehu o 10 miliárd USD, čím sa jeho trhová kapitalizácia dostala tesne nad 73 miliárd USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Začalo sa masívne spaľovanie tokenov LUNA – Do Kwon však trvá na tom, že ide o zbytočnosť

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Projekt sa už neraz stretol s problémami, ktoré ho dostali aj do súdnych sporov. V októbri mu Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures udelila pokutu vo výške viac ako 42 miliónov USD za údajné porušenie zákona o komoditnej burze a nariadení CFTC.

Od pádu Terry sa však zdá, že USDT urýchlene mení taktiku. Spoločnosť sa totiž snaží upokojiť nespokojných investorov. Podľa najnovšej atestačnej správy k 31. marcu spoločnosť Tether drží až 286 miliónov USD v amerických štátnych dlhopisoch. Toto však nebolo súčasťou decembrovej správy. Podľa Loresa bude táto politika USDT značným problémom:

Je to krátkodobá zmena, a pokiaľ budú medvedie trhy pokračovať, čo si osobne myslím, že sa bude diať minimálne počas nasledujúceho roka, podporovať stablecoin volatilným aktívom nedáva žiadny zmysel a pokiaľ Tether neposkytne transparentné audity svojej pokladnice v reálnom čase, bude to veľký problém.“

Zaujíma ťa projekt Tether? Čítaj ďalej: Obavy o stabilitu pribúdajú! Tether znížil svoju kapitalizáciu o viac ako 9 miliárd

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance