Hard fork LUNA nebude
Hard fork LUNA nebude. Zdroj: Shutterstock.com/Poetra.RH

Terraform Labs potvrdili, že nové vydanie blockchainu Luna 2.0 27. mája nebude zdieľať žiadnu históriu s Luna Classic. Oficiálne oznámenie objasnilo, že nový reťazec bude úplne nový blockchain.

Hard fork sa vzťahuje na zmenu v blockchainovom protokole, ktorej výsledkom sú dva blockchainy. Jeden, ktorý nasleduje po predchádzajúcom protokole, a jeden po novej verzii. Nový reťazec zdieľa celú svoju predchádzajúcu históriu s pôvodným reťazcom.

Ak však hlasovanie prejde, nový blockchain Terra bude „genézou nového blockchainu“. V súčasnosti je hlasovanie uznášaniaschopné a prekročilo hranicu 50 %.

Vážnym problémom však v tomto bode musí byť, či spoločnosť Terraform Labs môže vykonať návrh. Za posledných sedem dní prešli dva významné návrhy, no z technických príčin sa ich nepodarilo zrealizovať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Začalo sa masívne spaľovanie tokenov LUNA – Do Kwon však trvá na tom, že ide o zbytočnosť

Problém s migráciou kryptomeny LUNA

Terra musí prekonať niekoľko významných prekážok, pretože z bloku 0 sa vytvára nový blockchain. Napríklad DApps alebo aktíva zo starého reťazca (Terra Classic) nebudú na novej Terre existovať (ako by to bolo na forku), a preto bude potrebné migrovať.

Potreba migrácie znamená, že každý projekt Terra, ktorý oznámil, že podporí nový reťazec, sa bude musieť rozhodnúť, či bude pokračovať v podpore ich dApp na Luna Classic a Luna 2.0, alebo jeden opustí. V skutočnosti nebudú pri spustení na Luna 2.0 aktívne žiadne dApps, pretože bude potrebné vykonať prácu na migrácii kódovej základne do nového reťazca.

Mohlo by ťa zaujímať: G7 plánuje nové kryptomenové regulácie z dôvodu kolapsu UST a LUNA

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance