Tokeny LUNA sa už spaľujú
Tokeny LUNA sa už spaľujú. Zdroj: Shutterstock, MIA Studio

Komunita ekosystému Terra si nakoniec vynútila masívne spaľovanie tokenov LUNA. Čo na to hovorí Do Kwon? Považuje to za zbytočnosť!

Je spaľovanie tokenov LUNA riešením?

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Terraform Labs Do Kwon nakoniec vypočul požiadavky komunity. Prijal návrhy na spálenie väčšiny hyperinflačnej cirkulujúcej zásoby tokenov LUNA, ktorá predstavuje viac ako 6,5 bilióna. Stále sa s tým však nestotožnil.  Spálených tak bolo 278 miliónov tokenov.

Do Kwonov plán na oživenie ekosystému taktiež nebol prijatý s úplným nadšením. Hard fork siete by v podstate vytvoril dva nezávislé blockchainy. Starý s názvom Terra Classic a novú sieť Terra, ale už bez stablecoinu UST. Po rozdelení reťazca má nasledovať airdrop. Do Kwon sa však nakoniec podvolil a dokonca zdieľal adresu, kam odišli všetky tokeny LUNA a UST, ktoré sú tak natrvalo stiahnuté z obehu.

Chcem zabezpečiť, aby komunita Terra mala kde budovať svoje plány tak, aby roky ich práce nevyšli nazmar.

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin: „Už nie som miliardár“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Po niekoľkých hodinách prišiel šéf Terry s nasledujúcim vyhlásením:

Spaľovaním sa nestane nič okrem toho, že prídete o svoje tokeny. Ľudia sa stále pýtali na adresu na pálenie – rád ju poskytnem na informačné účely, ale chcem objasniť, že by ste nemali páliť tokeny, ak neviete, čo robíte – ja tomu napríklad nerozumiem.

Podľa údajov z Bitquery.io bolo v čase písania tohto článku na zverejnenú adresu prijatých 278,47 milióna tokenov LUNA. V porovnaní s celkovou zásobou je to stále veľmi malé číslo. Napriek tomu ide o dôležitý faktor. Investori totiž dobrovoľne ničia svoje vlastné mince v nádeji, že podporia rast ceny.

Podarí sa Do Kwonovi nakoniec zvládnuť záchranu projektu a najmä tlak spoločnosti? Podľa najnovších informácií bude musieť dokonca čeliť žalobe za riadenie Ponziho schémy.

Čítaj ďalej: Zakladateľ kryptomeny LUNA prechádza do útoku! Čo chce robiť?