Ted Cruz Kongres kryptomeny
Ted Cruz Kongres kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/Overearth

Ted Cruz predstavil dokument, kde žiada, aby Kongres dovolil platby v kryptomenách. Tvrdí ale, že Kongres schvaľuje nové technológie veľmi pomaly.

Mohlo by ťa zaujímať: Najznámejší americký podcaster a moderátor Joe Rogan prekvapivo akceptoval Bitcoin!

Kongres sa ponáhľať veľmi asi nebude

Bola zverejnená rezolúcia amerického senátora Teda Cruza s názvom Akceptovanie kryptomien ako platidlo za rôzne transakcie.

Dokument senátora navrhuje, aby kryptomeny boli prijaté v reštauráciách, predajných automatoch a darčekových obchodoch a pod. v celom komplexe Kapitolu Spojených štátov.

„Žiadam, aby tajomník Senátu a hlavný administratívny riaditeľ snemovne reprezentantov schválili akceptovanie digitálnych aktív a kryptomien v reštauráciach, predajných automatoch a vo všetkých ostatných prevádzkach v komplexe Kapitolu Spojených štátov,“ píše sa v dokumente.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ted Cruz chce pomôcť adopcií kryptomien

Cruz je za to, aby všetky obchody v budovách komplexu prijímali digitálne aktíva ako platbu za tovar. Je vysoko pravdepodobné, že takéto kroky môžu prilákať viac turistov.

Senátor sa vyjadril, že Kongres môže propagovať kryptomeny v dobrom svetle a keby jeho návrh schválili, zvýši to dôveru občanov USA v používanie kryptomien.

,,Keďže spotrebitelia čím ďalej, tým viac chápu a zaujímajú sa o kryptomeny, aj obchodníci čoraz viac prijímajú digitálnu kryptomenu ako spôsob platby. Bohužiaľ, Kongres je zvyčajne veľmi pomalý pri prijímaní nových technológií,” vysvetlil senátor z Texasu.

Čítaj ďalej: Prvý politik v USA, ktorého mzda bude vyplácaná v BTC, je starosta Miami

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre