Bitcoin v Miami
Bitcoin v Miami. Zdroj: Google

Kroky, ktoré dostávajú kryptomeny do mainstreamu, pomaly pribúdajú. Bude naozaj zaujímavé sledovať globálny vývoj prijatia digitálnych mien. Bude niektorá z krajín nasledovať Salvádor? Ak áno, v prvom rade to musia povoliť úrady a najmä politický vodcovia. Najnovšie sa o slovo hlási starosta Miami.

Prečítaj si tiež: Solana útočí na TOP 5! Dokáže s určitosťou predbehnúť Cardano?

Starosta Miami chce plat v BTC

Prvý politik v USA, ktorému bude plat vyplácaný v BTC, je starosta Miami Francis Suarez. Ten je v spoločnosti známy svojím proaktívnym prístupom ku kryptomenám. Na verejnosti sa netají tým, že je veľkým zástancom Bitcoinu a dokonca ho aj drží. Francis sa o svojom plánovanom kroku podelil na svojom twitterovom účte, čím v podstate reagoval na populárneho investora Anthonyho Pompliana. Ten pred nedávnom premýšľal, kto bude prvým politikom v USA, ktorý bude prijímať svoj plat v BTC.

Ročný plat starostu Miami je 187 500 USD. Pri aktuálnom stave ceny najväčšej kryptomeny sú to približne 3 BTC. Ak sa Suarézovi podarí vyhrať najbližšie voľby, kryptomeny na čele s BTC budú mať v tomto meste zelenú.

Mohlo by ťa zaujímať: Polkadot sa teší obrovskej popularite – dostane sa DOT až na 80 USD?

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Býčia cesta pre BTC?

Suaréz sa častokrát zapája do rôznych diskusií, v ktorých bráni kryptomeny a vysvetľuje dôležitosť technológie blockchain. Takto oponoval aj populárnemu kritikovi kryptomien Jamiemu Dimonovi, podľa ktorého je Bitcoin absolútne bezcenný.

„Bitcoin je najbezpečnejším a najviac decentralizovaným blockchainom na tejto planéte,“ uviedol Suaréz.

Bitcoin nie je viazaný na žiadne štandardné meny. Práve preto sa rozvojové krajiny, ako napríklad Salvádor, obracajú na kryptomeny. Tie môžu zachrániť ich ekonomiky, ktoré sú v katastrofálnom stave a čelia hyperinflácii.

„Krajiny v Strednej Amerike, Južnej Amerike a Afrike sa stále viac obracajú na Bitcoin. Tento faktor môže spôsobiť revolúciu v užitočnosti BTC.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre