[DOBRÉ SPRÁVY] Počet transakcií Bitcoinu takmer na novom ATH – Popularita kryptomien rastie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny v poslednej dobe zažívajú akýsi “bronzový” vek. Napriek 14 mesiacov dlhému bear marketu sú stále populárnejšie, čo naznačuje aj nárast vyhľadávania na Googli. Počet transakcií na Bitcoin blockchaine čoskoro dosiahne nové All-Time-High. Zatiaľ čo krypto-firmy, ktoré vyrástli na hype padajú ako hrušky, seriózne spoločnosti sa už stihli prispôsobiť a pomaly expandujú.

Je fajn vedieť, že aj v tak ťažkých časoch sa krypto-sektoru ako celku darí. Medvedí trh poslúžil na odfiltrovanie nekvalitných projektov a Bitcoin sa teší veľkej popularite v menej vyspelých krajinách s nestabilnou monetárnou politikou. Dokonca aj volume na burzách v poslednej dobe krásne vyrástlo. To všetko môžu byť dôvody nedávneho rastu!

(článok pokračuje pod odkazom)

[ŠPEKULUJEME] Krypto má najväčšie volume za posledný rok – Môže za to Fidelity?

Bitcoin transakcie sa šplhajú na nové historické maximum!

V súčasnosti je to podľa stránky blockchain.com 3,8 transakcie za sekundu. To je viac než 300 000 transakcií každý deň! V priemere sa každou transakciou prevádza 0,6 BTC, teda niečo vyše 2000 $. Celkom slušné štatistiky, čo vy na to?

bitcoin transakcie

Počet transakcií Bitcoinu (TPS) zaznamenal výrazný prepad po prasknutí bubliny v januári 2018. Odvtedy však táto štatistika stabilne stúpa a nezdá sa, že by ju v dohľadnej dobe malo niečo zbrzdiť.

Za zmienku stoja aj poplatky. Priemerné “feečko” nedosahuje ani 1 $. V roku 2017 to bolo pri porovnateľnom TPS až 50 $.

V budúcnosti by Bitcoin mohol zaznamenať problém. Ak bude TPS naďalej stúpať, mohla by ho začať limitovať maximálna rýchlosť Bitcoin blockchainu. Máme však všetky dôvody predpokladať, že keď sa tak stane, Bitcoin Core vývojári už budú mať hotové riešenie – Lighting Network.

Zistite o Lightning network viac

Bitcoin populárny v Indonézii a Venezuele

Je dosť možné, že Bitcoin KONEČNE našiel využitie aj v mainstreame. Krajiny ako Indonézia alebo Venezuela týždeň čo týždeň zaznamenávajú väčšie P2P trading volume a platformy ako LocalBitcoins tam praskajú vo švíkoch. Bitcoin prijíma stále viac obchodníkov a firiem.

Dôvodom tohto úspechu je – tak ako zamýšľal Satoshi Nakamoto – nedôvera ľudí v domácu menu. Niet sa čomu diviť, veď inflácia vo Venezuele v roku 2018 presiahla 1000 000 %. Ešte však potrvá, než sa táto kryptomena uchytí aj vo zvyšku sveta.

Čo čítať ďalej?

[RANT] Chcete aby Bitcoin zase začal rásť? Prestaňte HODL-ovať!