[ŠPEKULUJEME] Krypto má najväčšie volume za posledný rok – Môže za to Fidelity?

BITmarkets BITmarkets

Trh s kryptomenami v poslednej dobe vykazuje známky rastu. Ale nie len to! Cenové rallye je jedná vec, ale objemové? Agregátory cien, objemov a ďalších štatistík súvisiacich s obchodovaním kryptomien naznačujú, že sa niečo deje. Čo to ale môže byť?

Disclaimer/ Tento článok nemožno brať ako zdroj informácií. Ako naznačuje nadpis, ide o špekuláciu, ktorá čiastočne vysvetľuje dianie na trhu s kryptomenami.

Fidelity – Veľká nádej pre kryptomeny

Už trištvrte roka tu na Kryptomagazine označujeme vstup inštitúcií do trhu s kryptomenami ako impulz, ktorý otočí klesajúci trend a započne dlhú cestu k novému All-Time-High. V tomto ohľade nám najväčšiu nádej dáva gigant Fidelity. Ide o spoločnosť, ktorá spravuje viac než bilión (1 000 000 000 000 $) dolárov a má veľký záujem o krypto-sektor.

Na prelome rokov 2018/19 sme už takmer stratili nádej na skorý vstup inštitúcií do krypta. Schválenie VanEck SolidX Bitcoin ETF komisiou SEC je vo hviezdach a burza Bakkt od finančnej inštitúcie ICE bola odložená na neurčito. Spoločnosť Fidelity však potvrdila, že v prvom kvartáli 2019 spustí svoje Bitcoin Custody riešenie!

Fidelity spolupracuje s viac než 13 000 finančnými inštitúciami, vo svete má veľmi dobré meno, a tak sa mnohí nazdávajú, že nebude mať problém zohnať prvých zákazníkov. A možno už aj nejakých má!

Fidelity nakupuje Bitcoiny?

Spustiť Custody službu, v ktorej sa budú uschovávať obrovské objemy Bitcoinov, vôbec nie je jednoduché. Každý poriadny hacker bude hľadať cestu, ako prelomiť obranu a okradnúť inštitúcie o ich bétécéčka. Je teda potrebné všetko poriadne zabezpečiť.

Zabezpečenie Bitcoin Custody od Fidelity bude pravdepodobne oveľa kvalitnejšie, než riešenie spoločnosti Xapo, o ktorom sme napísali článok (nájdete v ňom aj video).

(článok pokračuje pod odkazom)

Takto si krypto-milionári schovávajú svoje Bitcoiny

Je teda možné, že Fidelity spustila poslednú fázu testovania svojho Custody riešenia pred tým, než ho predstaví svetu? Je veľmi pravdepodobné, že súčasťou takého testu sú aj ostré vklady a výbery veľkého množstva Bitcoinov. Fidelity už pravdepodobne spolupracuje aj s prvými investormi, ktorí začali nakupovať BTC.

Nie je ťažké predstaviť si, že vedľajším efektom týchto činností by mohlo byť aj zvýšené volume na kryptomenových burzách. Ako včera napísal IXOYE z Trading11:

“Krypto ide hore preto, lebo niekto veľký agresívne nakupuje a traderi posúvajú likvidáciu svojích pozícií na vyššie úrovne. Ale prečo by niekto teraz nakupoval?”

Jasné, môže ísť prakticky o kohokoľvek, ale spoločnosť Fidelity a jej klienti sú jednou z tých pravdepodobnejších možností.

A čo si o tom myslíte vy? Dáva vám táto špekulácia zmysel? Aké sú podľa vás ďalšie možné vysvetlenia tak vysokého objemu zobchodovaných coinov na burzách?

Tak ako tak, čakajú nás búrlivé dva mesiace, počas ktorých sa výrazne zvýši volatilita kryptomien. My sa na jar 2019 veľmi tešíme a na nás investičný web Trading11.com naberáme nových obchodníkov. Zároveň ponúkame niektoré členstvá s až 25% zľavou! Pridajte sa do najväčšej komunity obchodníkov s kryptomenami v Česku a na Slovensku a získajte profesionálne Technické analýzy a odporúčania.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: