Riešenia od Accenture umožnia rôznym blockchainom spolupracovať

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Accenture spúšťa synchronizáciu obchodných procesov medzi platformami Digital Asset, R3 Corda, Hyperledger Fabric a Quorum.

Spomínané spoločnosti vyvíjajú a testujú dve technologické riešenia, ktoré umožňujú integráciu dvoch alebo viacerých blockchainových ekosystémov a uľahčia globálne prijatie tejto technológie.

Obe riešenia ukazujú, že blockchainové platformy Digital Asset (platforma DA) a R3 (R3 Corda), a tiež Hyperledger Fabric a Quorum, sú teraz schopné integrovať a spoločne organizovať firemné procesy. Dokážu taktiež aktívne zdieľať dáta a informácie, a to so stále väčším počtom blockchainových a ďalších technológií distribuovaných účtovných kníh.

„Ide o prevratnú zmenu, ktorá môže pomôcť urýchliť prijímanie blockchainových technológií. Kľúčovou výzvou vznikla možnosť integrácie bez zavedenia tzv. operačných správ medzi platformami založenými na technológii distribuovaných účtovných kníh s tým, že zostanú zachované princípy a prínosy blockchainových technológií.”

„Toto riešenie bude pre našich klientov znamenať nové príležitosti na prepojenie ekosystémov a riešenie ich obáv z výberu „zlej” platformy. Alebo z toho, že budú musieť prepracovať akúkoľvek platformu, pokiaľ by ich partner používal inú.”

– povedal David Treat, riaditeľ a šéf sekcie pre globálny blockchain v Accenture.

Mnoho odvetví bude z blockchainu profitovať

Blockchain je nový typ distribuovaného databázového systému, ktorý uchováva a zaznamenáva údaje spôsobom, ktorý umožňuje rôznym zúčastneným stranám diskrétne a bezpečne zdieľať prístup k rovnakým informáciám. Technológia bude revolúciou vo fungovaní mnohých odvetví, ako sú finančné služby, štátna správa, zdravotníctvo, zábavný priemysel alebo dopravné a logistické služby.

Interoperabilita (schopnosť rôznych systémov vzájomne spolupracovať) je pre analytikov a firemných odborníkov na technológie horúcou témou. Experti potvrdzujú vysokú pravdepodobnosť toho, že sa budú rozrastať viaceré blockchainové platformy na trhu.

Okrem toho môžu rôzne priemyselné obory a firemné ekosystémy uprednostňovať odlišné platformy. Preto budú pre nich časovo dôležité, aby boli navzájom prepojiteľné. Obavy z výberu „zlého” systému alebo z možných problémov pri prepájaní blockchainových ekosystémov, ktoré sú postavené na rôznych platformách, boli až doteraz prekážkou v pokroku tejto technológie.

Dočkáme sa blockchainovej doby?

Spoločnosť Gartner, ktorá sa zaoberá priemyselnými analýzami, odhaduje, že počet blokových platforiem by sa mohol zvýšiť na viac ako 70. Potom by sa mal znížiť na omnoho menší počet dominantných poskytovateľov.

Aby sa mohli integrovať rôzne technológie distribuovaných účtovných kníh (DLT), musia si zachovať schopnosť auditu, dohľadateľnosti a verifikácie. To všetko pri zachovaní úplnej integrity a bezpečnosti. Technologické riešenia spoločnosti Accenture túto výzvu riešia uzlom interoperability, ktorý zabezpečuje komunikáciu medzi dvoma alebo viacerými platformami DLT. Uzol interoperability zahŕňa zabudovanú obchodnú logiku, ktorá obsahuje obchodné štandardy, poistky a zásady, na ktorých sa zhodujú rôzne blokové platformy.

Toto riešenie umožňuje integráciu rôznych blockchainových platforiem buď prostredníctvom prenosu tokenizovaných aktív na dve blockchainové platformy, alebo pomocou mapovania dát na rôzne bloky, ktoré existujú v dvoch rôznych blockchainových platformách súčasne s tým, že referenčné dáta budú neustále synchronizované. S týmto riešením už nie je potrebná priebežná výmena správ medzi rôznymi platformami. Teraz bude možné prevádzať a udržiavať „aktívny stav” medzi jednotkami jednotlivých blockchainových platforiem a udržiavať ich stále synchronizované.

„Obchod je vedený cez viaceré ekosystémy a v mnohých prípadoch sa tieto ekosystémy spájajú do platforiem, ktoré sú prispôsobené danému účelu. Aby mohol blockchain  dosiahnuť svoj plný potenciál, musia tieto rôzne platformy vzájomne bezproblémovo spolupracovať. Naše technologické riešenia dokazujú, že je to možné. Zároveň zachovávajú výhody ako bezpečnosť a transparentnosť, ktoré blockchain ponúka.”

„Toto je zásadný krok k zabezpečeniu ďalšieho rozvoja a inovácie tejto dynamickej technológie,”

– povedal Emmanuel Viale, riaditeľ Accenture Labs.

„Pre našich zákazníkov je dôležité vedieť, že platforma Digital Asset Platform sa bezproblémovo integruje do svojich existujúcich systémov, ale tiež umožňuje integráciu s inými DLT platformami.”

„Spoločnosť Accenture nám ukázala veľmi užitočnú koncepciu, ktorá rieši mnohé praktické potreby dnešných podnikov,”

– povedal Shaul Kfir, technický riaditeľ sekcie Technology Architecture & Innovation v Digital Asset.

Richard Gendal Brown, technický riaditeľ v R3, uviedol:

„Už od samého začiatku sme konštatovali, že interoperabilita je kľúčom k odbúraniu existujúcich spôsobov z minulosti. Keď sme vyvíjali platformu Corda, vykonali sme špeciálne úpravy, aby sme zabezpečili, že aplikácie na nej postavené môžu bezproblémovo spolupracovať. Úspešné testovanie týchto technologických riešení je dôležité pre vývoj blockchainu a potvrdzuje efektívnosť našej koncepcie. “

„Accenture a IBM si už dlho uvedomujú potrebu rozvoja v tejto oblasti a umožňujú tak technológii fungovať na báze spolupráce bez zmeny príslušnej platformy,” povedal Jerry Cuomo, viceprezident pre blokchainové technológie v IBM. “Pretože pokračujeme v spolupráci s našimi konzorciami naprieč platformami, tešíme sa na aplikáciu tejto technológie v širokom spektre podnikových ekosystémov.”

Záver

Tento článok je ďalšou dôkazom toho, že veľkí hráči s blockchainom myslia naozaj vážne. Je len otázkou času, kedy sa dočkáme významných riešení a IT inovácií taktiež u nás.

Spoločnosť ING uzavrela zmluvu s konzorciom R3, dostane blockchainové riešenie

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Zdroj:
cryptopotato.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.