Na Malte sa blockchain dostal do školstva, budú tam archivovať vysvedčenie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na Malte budú všetky vysvedčenia archivované na blockchaine, ako uvádzajú miestne médiá Malta Today.

Tamojšie školstvo čaká obrovská skúška, ak sa im všetko podarí, budú mať jedny z najlepšie transparentných vysvedčení, bez možnosti následného falšovania.

Ide o dvojročný pilotný projekt, na ktorom sa zúčastnia všetky školy, vrátane tých štátnych, cirkevných aj súkromných. Podľa správy podpísala maltská vláda na tento účel dvojročnú zmluvu s IT spoločnosťou Learning Machine.

Pri podpise v Castille predseda vlády, Joseph Muscat, vyhlásil, že Malta je prvou krajinou sveta, ktorá previedla všetky vzdelávacie certifikáty na blockchain.

V roKU 2017 sme HOVORILI, že sa MALTA stane ostrovOm Blockchainu, a to sa stalo.”

– povedal Muscat.

Ideálne a reálne využitie blockchainu

Denne počúvame o tom, čo všetko je vďaka blockchainu možné a určite sa dočkáme aj šialene zložitých projektov. Toto použitie je však ideálne, pretože dokonale využije podstatu blockchainu a zároveň je ihneď realizovateľné.

Podobné projekty asi nespravia dieru do sveta, ale pomôžu svetu ukázať, že táto technológia má čo ponúknuť teraz. Sami ste iste počuli, ako často sa vysvedčenia falšujú na mnohých úrovniach. Toto je jasný nástroj ako tomu zabrániť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.