NFT
NFT. Zdroj: Shutterstock, Alongkorn Sanguansook

19-ročný umelec dokázal predajom svojich NFT zarobiť takmer 50 miliónov dolárov. Ako sa mu to podarilo?

Mladík zarobil slušný balík za predaj NFT

Transgenderový, iba 19 ročný mladík Victor Langlois s prezývkou “FEWOCIiOUS”, dokázal za jeden a pol roka zarobiť 50 miliónov dolárov predajom svojej NFT zbierky. Prvý dotyk slávy pocítil po úspešnej dražbe v aukčnom dome Christie’s v New Yorku, kde sa jeho fyzické umelecké diela a NFT predali za 2,16 milióna dolárov.

Zbierka nesie názov Hello, i’m Victor (FEWOCiOUS) and This is My Life. V podstate ide o vykreslenie jeho detstva a opis zmeny pohlavia.

Langloisova NFT zbierka
Langloisova NFT zbierka. Zdroj: Christie´s

To však z jeho strany nebolo všetko. Úspešne pokračoval predajom ďalších NFT zbierok. V apríli sa mu podarilo zarobiť 20 miliónov dolárov za 24 hodín. Ide o historicky tretí najväčší predaj NFT trhoviska Nifty Gateway.

NFT dielo
NFT dielo. Zdroj: Nifty Gateway

Prečítaj si tiež: Ťažiari BTC sa hromadne zbavujú svojich podielov – negatívny signál pre Bitcoin?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Langlois vtedy pre Fortune uviedol:

Ak mám byť úprimný, bolo pre mňa ťažké to spracovať. Snom nie je odpočívať a nič nerobiť, snom je čerpať.

Langloisova prvá zbierka skúma jeho život od 14 do 18 rokov. Opisuje aj jeho negatívne životné skúsenosti ako stratu domova či dni plné týrania. Pochopiť ho nedokázala ani jeho stará mama, u ktorej nakoniec žil.

Keď videla, že sa chcem venovať umeniu, reagovala: Čo? Buď radšej právnikom. Čo chápem. Ale bolelo ma, keď hovorila: Tvoje umenie je škaredé, a preto ho nemôžeš robiť.

V decembri 2021 sa mladík objavil v rozhovore pre americkú burzu Coinbase. Uviedol, že NFT mu ukázalo cestu, že umenie nemusí byť iba nehybný obraz.

Čítaj ďalej: Bývalý šéf burzy Bitmex Ethereu verí: „Do konca tohto roka bude Ethereum na cene 10 000 dolárov“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance