Ťažiť Bitcoin je aktuálne veľmi náročné
Ťažiť Bitcoin je aktuálne veľmi náročné. Zdroj: Shutterstock, Momentum life

Ťažiari BTC sa začínajú hromadne zbavovať svojich podielov. Môže to pre Bitcoin znamenať negatívny signál? O čo konkrétne teda ide?

Bitcoin a ťažiari

V akej situácii sú počas posledných poklesov ťažiari BTC? Aktuálny stav na trhu dosť výrazne ovplyvnil ich ziskovosť, ktorá zaznamenáva pokles. Aj preto ťažiari siahajú na svoje rezervy, ktoré následne predávajú. Podľa najnovších údajov spoločnosti Bitinfocharts ziskovosť ťažby BTC dosiahla najnižšiu úroveň od polovice roka 2020. Aj preto veľké ťažobné spoločnosti vo veľkom oznamujú, že predajú časť svojich podielov v BTC.

Ťažiari bitcoinov sa zbavujú svojich podielov.
Ťažiari bitcoinov sa zbavujú svojich podielov. Zdroj: Compass Mining

Prečítaj si tiež: CEO najväčšej bitcoinovej ťažobnej spoločnosti : „Koniec medvedieho trhu s kryptomenami uvidíme koncom roka 2022“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Predaj uskutočnila aj najväčšia kanadská ťažobná spoločnosť Cathedra. Počas mája predala až 235 BTC v celkovej hodnote 8,8 milióna USD. Podľa vyjadrení spoločnosti to bolo nevyhnutné, keďže nastali veľké poklesy cien.

Podobnou cestou sa vydáva ďalšia obrovská ťažobná spoločnosť Marathon Digital, ktorá minulý mesiac oznámila, že bude musieť zlikvidovať časť svoj BTC aktív.

Je teda ťažba stále zisková?

Odpoveď je áno, ale vzhľadom na veľký pokles ceny BTC sa zisk výrazne zmenšil. Ťažiari v súčasnosti získavajú o 50 % nižšiu peňažnú odmenu ako v čase, keď sa Bitcoin predával za 68 000 USD. Podobne sú na tom aj denné príjmy, ktoré sa pohybujú na historických minimách.

Ak sa výrazne nezlepší situácia na trhu, pre ťažiarov bude stále ťažšie dosahovať zisky.

Čítaj ďalej: Elon Musk má „super zlý pocit“ o ekonomike USA. Odpovedal mu priamo prezident Biden!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance