Dostane sa Ethereum do konca roka na hranicu 10k?
Dostane sa Ethereum do konca roka na hranicu 10k? Zdroj: Shutterstock, Hi my name is Jacco

Bývalý šéf burzy Bitmex Arthur Hayes stále verí, že sa Ethereum do konca roka 2022 dostane na cenovú hranicu 10 000 dolárov.

Ethereum na 10 000 USD?

Podľa Arthura Hayesa začne byť trh opäť turbulentný, a to v druhej polovici tohto roka. Bývalý šéf burzy Bitmex sa vyjadril aj k nedávnemu historickému krachu blockchainu Terra, ktorý je jedným z priamych dôsledkov krokov Fedu. Ten totiž neprestáva zvyšovať sadzby a tak veľa podnikov dotláča do krachu. Treba však dodať, že pád ekosystému Terra bol nezastaviteľný a nedal sa mu predísť.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Krach Terry je od začiatku odsúdený na zánik pre jej vlastné naprogramovanie. Politika Fedu… je len špičkou ľadovca.

Hayes je presvedčený, že z hľadiska potenciálu Ethereum ešte ani zďaleka nenaplnilo svoj potenciál. Do konca roka tak pokojne môže vystreliť až na 10 000 USD.

Trh je síce momentálne nevyspytateľný, ale ETH a ostatné kryptomeny by sa vrátili do formy, a to najmä vtedy, keď aj centrálna banka spomalí proces zvyšovania sadzieb.

Prečítaj si tiež: Šéf burzy Binance: „Hodlujem výlučne iba kryptomeny, nemám žiadny fiat“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa Hayesa bude prechod ETH na Proof of stake veľkolepý. Dokonca ho považuje za lepšiu investíciu ako do Bitcoin či iných kryptomien:

ETH je komodita používaná na napájanie počítača, nie ako čistý peňažný nástroj.

Ďalšou obrovskou výhodou ETH bude podľa Hayesa fakt, že sieť bude môcť poháňať viac ESG fondov a získať tak imunitu voči regulačným tlakom. Na záver tak odporúča investorom, aby do Etherea vložili svoje prostriedky. Či má tento známy človek z prostredia kryptomien pravdu, ukáže čas. Veríte, že dosiahne Ethereum hodnotu 10 000 dolárov do konca roka?

Čítaj ďalej: Zakladateľ ekosystému Terra Do Kwon prehral stávku v hodnote 11 miliónov dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance