Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman prirovnal kryptomeny k bubline a hypotekárnej kríze!
Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman prirovnal kryptomeny k bubline a hypotekárnej kríze! ,zdroj: www.shutterstock.com/leksiv

Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman prirovnal súčasný stav kryptomien k realitnej bubline a kríze hypotekárnych úverov, pričom tvrdí, že kryptomeny nemajú žiadnu skutočnú hodnotu.

Laureát Nobelovej ceny opisuje súčasný stav trhu

Krugman získal v roku 2008 cenu Sveriges Riksbank v oblasti ekonomických vied za analýzu obchodných modelov a lokalizácie ekonomickej aktivity. Laureát Nobelovej ceny sa tento týždeň vyjadril, ako vníma kryptomeny. Jeho úvahy zverejnil The New York Times pod názvom „From the Big Short to the Big Scam“.

Mohlo by ťa zaujímať: „Európa bude skôr v recesii ako USA!“ tvrdí riaditeľka giganta Citigroup

Na úvod spomenul knihu a film The Big Short. V nich išlo o investorov, ktorí vsadili na to, že obrovský nárast cien nehnuteľností pred svetovou finančnou krízou v roku 2008 bol bublinou. Mnohé zo zdanlivo sofistikovaných finančných nástrojov, ktoré pomohli nafúknuť ceny nehnuteľností, sa nakoniec ukázali ako bezcenné.

Ekonóm k tejto situácii podotkol: „Nezdalo sa mi, že by sa ľudia mohli až tak mýliť a myslieť si, že všetko je v poriadku. Ale mýlili sa a trhy v poriadku neboli.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

A ako vníma Krugman kryptomeny?

Krugman ku kryptomenám nie je vôbec optimistický a tvrdí, že kryptomeny sa stávajú obľúbeným platidlom podvodníkov.“

Spomenul aj kolaps stablecoinu UST a uviedol, že stablecoin už nie je ani stable, ani coin.

Celková trhová hodnota kryptomien v novembri predstavovala 3 bilióny USD. Uznal, že prví investori dosiahli obrovské zisky a vidí aj to, ako viaceré mestá v USA dokonca „súťažia“ o to, ktoré z nich sa stane najpriateľskejším ku kryptomenám.

Laureát Nobelovej na záver dodal:

Vyzerá to všetko nedôveryhodne. Trieda aktív, ktorá sa stala tak obrovskou a ktorej propagátori získali taký veľký vplyv, môže jedného dňa pokojne stratiť hodnotu. Tento dom nie je postavený na piesku. On nie je postavený na ničom. Ja si pamätám bublinu s bývaním a krízu hypotekárnych úverov. Prešli sme od the Big Short k the Big Scam,“ uzavrel Krugman.

Súhlasíte s Krugmanom?

Čítaj ďalej: Vyjadrenie šéfa giganta Goldman Sachs: „Ide o najturbulentnejšie obdobie za posledné desaťročia!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance