Elon Musk opäť podporil Dogecoin
Elon Musk opäť podporil Dogecoin. Zdroj: Shutterstock, surassawadee

Dogecoin počas víkendu opäť narástol po tom, čo mu Elon Musk opäť vyjadril podporu.

Elon Musk a Dogecoin

Trh s kryptomenami už dlhodobo prežíva pokles, ktorý zasiahol prakticky všetky projekty. Trhová kapitalizácia klesla až na 830 miliárd USD. Keď však na trhu prevláda panika a strach, je tu jeden faktor, ktorý môže investorov výrazne ovplyvniť. Sú to práve známe osobnosti, ktoré majú milióny fanúšikov po celom svete. Jedným z nich je veľký fanúšik Dogecoinu a generálny riaditeľ Tesly, Elon Musk. Ten počas víkendu opäť vyjadril tomuto meme coinu významnú podporu.

Prečítaj si tiež: Štandardné bankovníctvo je až 56-krát energeticky náročnejšie ako Bitcoin

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Riaditeľ Tesly vyhlásil, že bude naďalej podporovať a nakupovať Dogecoin. Takýto tweet stačil na to, aby projekt pomerne rýchlo dosiahol 8 % profit. Cena tokenu DOGE sa tak dostala až na 0,058 USD.

Samozrejme, ide stále o veľmi malý zisk, keďže Dogecoin, rovnako ako zvyšné kryptomenové projekty, klesol od svojho historického maxima o približne 91 %. Nie je to prvýkrát, čo Musk ukázal takúto podporu. Obdobne sa zachoval aj v apríli 2019. Vtedy vyhlásil:

Dogecoin môže byť moja obľúbená kryptomena.

V podstate vždy, keď Musk tweetoval o Dogecoine, sa prudko zvýšil záujem o DOGE na Google.

Čítaj ďalej: Ľuďom po celom svete dochádzajú peniaze v dôsledku krízy. Čo to spôsobuje?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance