New York chce uznať kryptomeny ako zákonné platidlo
New York chce uznať kryptomeny ako zákonné platidlo. Zdroj: shutterstock.com/Chaay_Tee/Sergey Kamshylin

Adopcia kryptomien naberá na sile, čoho dôkazom je aj návrh nového zákona v New Yorku, ktorý by mal kryptomeny legalizovať ako platobný prostriedok. Podľa portálu Cryptoslate bol zákon Assembly Bill 2532 predložený zákonodarcami 26. januára v miestnom senáte.

Aj keď sa na prvé počutie zdá, že kryptomeny budú akceptované vo všetkých formách platobného styku, opak je pravdou. Zákon pravdepodobne nebude podporovať komerčné prijatie, čo znamená, že, bude slúžiť predovšetkým na potreby štátnych agentúr. Pôjde napríklad o platbu daní, nájomného, pokút alebo úrokov.

V zákone sa konkrétne spomína bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash. Zároveň je možné, že by v schvaľovacom procese prišli do úvahy aj iné kryptomeny. Zatiaľ tento návrh nie je platný a preto je stále priskoro na unáhlené závery. Najprv totiž musí byť schválený Senátom v New Yorku a podpísaný guvernérkou Kathy Hochulovou. New York je známy svojou prísnou politikou. Ešte v minulom roku štát uvalil prísne regulácie zamerané na ťažbu kryptomien.

Kryptomeny zasahujú čoraz viac do bežného života
Kryptomeny zasahujú čoraz viac do bežného života. Zdroj: shutterstock.com/TierneyMJ
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny čaká adopčný boom

Podobných zákonov bude v budúcnosti len pribúdať. S rastúcou adopciou prichádza aj veľká zodpovednosť a preto bude nutná aj prísna regulácia digitálnych mien. Európa je v tejto oblasti lídrom a už v apríli sa má hlasovať o legislatíve MiCA, o ktorej sa viac môžete dočítať v článku Regulácia MiCA klope na dvere. Kryptomeny čaká v Európe dôležitý moment.

Dokonca G20 vyhlásila, že v roku 2023 bude regulácia kryptomien jednou z najdôležitejších priorít, ktorej je potrebné venovať pozornosť. Počet vlastníkov bitcoinu neustále dosahuje nové maximá a preto je pravdepodobné, že prepojenie s tradičnými financiami bude z roka na rok vyššie.

Adopcia kryptomien síce prinesie možnosť investovania pre širokú verejnosť, no na druhej strane musí byť odstránený regulačný zmätok. Ak sa ale stanovia jasné pravidlá, môže to zabezpečiť potlačenie volatility a v konečnom dôsledku znížiť rizikovosť odvetvia. To by ale kryptomeny museli podliehať jednotnému globálnemu regulačnému rámcu a nie iba na pôde Európskej únie.

Prečítaj si tiež: Adopcia kryptomien v Európe: skončili časy rýchlych zárobkov?