Adopcia kryptomien v Európe
Adopcia kryptomien v Európe. Zdroj: Shutterstock.com/Who is Danny a Shutterstock.com/AB Visual Arts

Adopcia kryptomien je stále vyššia a kryptomeny sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou stále viac ľudí. V Európe sú na čele tohto trendu krajiny ako Holandsko, Švajčiarsko a Nemecko. Najnovšia správa od Cryptoglobe poskytuje detailnejší pohľad na to, ako v súčasnosti vyzerá adopcia kryptomien v európskom regióne. Ako súvisí stupeň adopcie so samotnou volatilitou kryptomien a reguláciami, ktorým bude trh čeliť?

Adopcia znamená to, do akej miery firmy a obchodníci akceptujú kryptomeny ako spôsob platby. Samotný technologický pokrok podporuje adopciu kryptomien. Napriek tomu, že trend je pozitívny, adopcia je stále v plienkach. Otázkou zostáva, prečo dodnes kryptomeny neakceptuje väčšina ľudí, a to ani po 14 rokoch.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Regulácie verzus adopcia kryptomien

Dôvodom je predovšetkým regulačný zmätok. Jedným z hlavných cieľov G20 je pre rok 2023 vytvorenie globálneho regulačného rámca pre kryptomeny, ako sme vás informovali už skôr. Regulácie budú mať priamy dosah na vývoj kryptomenového priemyslu. Zdá sa, že práve Európa je lídrom v tejto oblasti.

Regulácia kryptomien je nevynutná.
Regulácia kryptomien je nevyhnutná. Zdroj: Shutterstock.com/Vitalii Vodolazskyi

Regulácie kryptomien zabezpečia nižšiu volatilitu cien a v konečnom dôsledku aj vyššiu adopciu. Čím je vyššia adopcia, tým viac začnú ľudia chápať kryptomeny. A tu narážame na druhý problém: nepochopenie zo strany bežnej populácie. Stále sa nachádzame v bode, kde väčšina ľudí nerozumie kryptomenám.

V najbližších rokoch môžeme očakávať prísnejšie regulácie, jasný globálny regulačný rámec, nižšiu volatilitu a nižšie zisky. Investori, ktorí sú na kryptomenovom trhu dlhé roky, určite potvrdia, že zarobiť peniaze na kryptomenách je čoraz náročnejšie. Dôvodom je, že bullruny sa stávajú menej ziskové každým halvingovým cyklom. Viac o dlhodobej analýze Bitcoinu a halvingoch sa môžete dočítať v článku Ako môže vyzerať vývoj ceny Bitcoinu v roku 2023? Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre.

Stále viac európskych firiem si uvedomuje výhody kryptomien a je pravdepodobné, že v regióne uvidíme väčšie prijatie týchto technológií. Budúcnosť prinesie rýchlejšie a lacnejšie transakcie a zlepšenie bezpečnosti. Používatelia navyše môžu znížiť svoju závislosť od tradičných finančných inštitúcií. To všetko nás čaká už v najbližších rokoch.

Prečítaj si tiež: Regulácia kryptomien môže spôsobiť kolaps klasických financií varuje guvernér indickej centrálnej banky