Ethereum môže v tomto roku výrazne rásť
Ethereum môže v tomto roku výrazne rásť. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Hernan E. Schmidt

Ethereum má podobne ako aj ďalšie kryptomeny pred sebou dôležitý rok. Po prechode na nový konsenzus bude aj v tomto roku čeliť dôležitým momentom, ktoré môžu projekt výraznou mierou posunúť vpred. K ethereu sa vyjadril aj známy moderátor relácie Coin Bureau, ktorého citoval denník Daily Hodl.

Ethereum vzrastie v roku 2023 až o 200 %

Moderátor známeho kryptomenového kanála Coin Bureau so pseudonymom Guy očakáva, že v prípade etherea uvidíme v roku 2023 nárast až o 200 %. Podľa jeho slov ide o absolútne realistický scenár.

Dôvodom rastúceho trendu by mala byť jeho deflačná politika, pomaly sa prejavujúca po prechode na nový konsenzuálny model Proof of stake.

Myslím si, že do konca tohto roka môžeme úplne vážne očakávať veľké navýšenie ceny etherea. Ak príde ďalší dlhodobý rastúci cyklus, deflácia tejto siete ju posunie na nové historické maximum,“ uviedol Guy.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Podľa Guya ale nebude všetko také ružové. Stále totiž hrozí viacero rizík, ktoré môžu celý tento scenár prekaziť. Je teda viac ako predčasné očakávať, že by rastúci cyklus pokračoval už počas najbližších dní.

Netreba zabúdať ani na konkurenciu etherea, ktorá naďalej rastie. Výraznou mierou napreduje projekt Polygon. Ten dokonca druhú najväčšiu kryptomenovú sieť v určitých aspektoch prekonáva. O týchto úspechoch sme vás informovali aj v našom nedávnom článku: Ethereum v ohrození? Známa kryptomena ho výrazne prekonáva.

Polygon prekonal ethereum v celkovej aktivite v sieti, ktorá sa za posledné dva týždne zvýšila o viac ako 21 %. Ekosystém polygon tak aktuálne v tomto rebríčku figuruje na druhom mieste hneď na sieťou BNB Chain.

Čítaj ďalej: Revolučný projekt, ktorý má dostať stablecoiny na výslnie – Cardano predstavuje Djed