Coinbase svojim zákazníkom umožní výbery Bitcoin forkov.
Coinbase svojim zákazníkom umožní výbery Bitcoin forkov. Zdroj: shutterstock.com/NadezdaMurmakova

Zmenáreň Coinbase oznámila, že počas budúceho mesiaca začne podporovať výber kryptomien vzniknutých z forkov Bitcoinu. Spoločnosť vo svojom prehlásení uvádza, že sa chystá urobiť tieto výbery prijateľnejšími, ale zároveň zdôrazňuje, že týmto neohlasuje žiadnu obchodnú podporu konkrétnym menám. Coinbase nemá v pláne podporovať novo vzniknuté aktíva v Coinbase Commerce.

Podpora týchto mien bude zavedená i na GDAX. Coinbase Custody sľúbil nutnú technickú podporu pri vybudovaní infraštruktúry, ktorá bude tieto výbery umožňovať.

Hard fork digitálnych mien vznikne rozdelením blockchainu k určitému dátumu. Do tohoto rozdelenia majú meny rovnaké pravidlá či históriu – po ňom sa vydáva nová mena svojou vlastnou cestou. Najznámejšie Bitcoinové forky sú: Bitcoin Private (BTCP), Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin Gold (BTG).

Mohlo by vás zaujímať Ako nakúpiť kryptomeny na Coinbase bez poplatkov a získať naviac bonus 10 USD

Silné slová

Na konferencii Deconomy 2018, ktorá sa tento týždeň konala v juhokórejskej republike, Roger Ver (Bitcoin.com CEO a nadšenec Bitcoin Cash) spoločne s hlavným stratégom spoločnosti Blockson Samsonom Mowom debatovali o ďalšom škálovaní Bitcoinu. Ver povedal, že Mow a jeho tým doslova

„…rozbili ekosystém Bitcoinu na tisíc rôznych altocinov a zavinili tak oneskorenie prijatia kryptomien na celom svete o niekoľko rokov.“

Záver

Oznámenie Coinbase je celkom určite pozitívnou správou pre všetkých, ktorí majú vo svojich peňaženkách nové digitálne meny vzniknuté počas forkov Bitcoinu. Umožniť ich výber je ďalším krokom na ceste ku zbaveniu sa bánk a ďalších finančných inštitúcií. A kto vie, trebárs si z Coinbase vezmú príklad aj iné zmenárne, ale to už je iba autorova špekulácia.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance