George Soros bude investovať do kryptomien.
George Soros bude investovať do kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/AntonioScorza

George Soros je známym kritikom Bitcoinu a ostatných kryptomien. Donedávna označoval Bitcoin za bublinu a nástroj diktátorov. Avšak podľa najnovších správ sa miliardár zaujíma o obchodovanie s kryptomenami. Ak by to bola pravda, tento krok by bol pozoruhodným obratom tohoto magnáta.

Soros a kryptotrhy

87-ročný magnát má síce “najlepšie roky” za sebou, ale tento magnát vie stále vycítiť príležitosť na zisk. Kryptoaktíva sa už tradične stretávajú so skepticizmom zo strany veľkých investorov ako sú George Soros, alebo Warren Buffet. Na úspešné investovanie ale nepotrebujú technické znalosti. Tak isto účasť na kryptotrhoch nie je podmienená znalosťou blockchainu. Najdôležitejšia je jednoducho schopnosť vypočítať riziko a zisk.

Bloomberg hlási, že George Soros premýšľa nad vstupom do kryptopriestoru

Jeho rodinná investičná spoločnosť Soros Fund Management, ktorá má majetok vo výške 26 miliárd USD, údajne vyčlenila časť tohto kapitálu na investovanie do kryptomien.
Bloomberg tvrdí, že Adam Fisher, investor spoločnosti Soros Fund Management, dostal povolenie ísť do obchodovania s virtuálnymi menami. Ak by to bola pravda, je pravdepodobné, že by Soros mohol vstúpiť do kryptotrhu teraz, keď trhy ochladli a od decembra výrazne klesli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zmena v názoroch na Bitcoin

Nedávna história Bitcoinu je plná negatívnych vyhlásení verejných činiteľov. Kritika sa ale výrazne zmierňuje a zdá sa, že George Soros tiež mení svoj postoj, aj keď to verejne nepriznáva.

“V súčasnej dobe sa Bitcoin využíva najmä na daňové úniky a vládcov v diktatúrach, aby si postavili hniezdo v zahraničí.”

poznamenal v januári. To že zachováva tento názor má svoju logiku. Ak naozaj mieni investovať do kryptoaktív, nebude to verejne prezentovať, aby jeho záujem nespôsobil zvýšenie cien a neznížil si tým potenciálne zisky.

Tip redakcie: prečítajte si náš článok 200 rokov stará metóda vystopuje „špinavé“ Bitcoiny

Soros sa v investovaní len zriedka mýli

Odkedy Soros naposledy vyjadril svoj negatívny názor na Bitcoin, kryptotrhy poklesli o viac ako 41%. Ak bude jeho vstup potvrdený, je nepravdepodobné, že by počítal len s krátkodobým rastom. To nie je jeho štýl obchodovania. Väčšiu váhu dáva investíciám v strednodobom až dlhodobom horizonte. George Soros je určite kontroverznou osobnosťou, ale pokiaľ ide o investície, jeho odhad je len zriedka nesprávny.

Na záver mi ostáva len dodať:

“Buďte ostražití, možno sa naozaj blíži ten správny čas na investovanie. Bola by škoda nevyužiť príležitosť.”

Sledujte nás i naďalej, my v Kryptomagazíne vás budeme denne informovať o novinkách v kryptosvete.

Zdroje:
https://news.bitcoin.com
https://www.bloomberg.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance