Circle Invest pridal do portfólia Zcash.
Circle Invest pridal do portfólia Zcash. Zdroj: shutterstock.com/Things

Viackrát sme na Kryptomagazíne písali, že významné finančné inštitúcie na pozadí negatívnych vyhlásení investujú do kryptomien. Toto je jeden z takýchto príkladov. Circle fintech, ktorý je podporovaný bankou Goldman Sachs oznámil, že pridal Zcash do svojej platformy Circle Invest.

Platforma Circle Invest

Platforma, ktorá bola zverejnená po beta testovaní v marci, si kladie za cieľ konkurovať spoločnosti Coinbase. Poskytuje používateľom okamžité obchodovanie s kryptomenami. Používatelia Circle Invest môžu nakupovať a investovať už od jedného dolára a služba je bez poplatku, aj keď sa hovorí, že rozdiel medzi objednávkami na nákup a predaj je približne jedno percento.

Pri spustení aplikácia podporovala Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Ethereum Classic (ETC), ale už vtedy Circle Invest sľúbil, že pridá ďalšie altcoiny. Dnešné oznámenie to potvrdzuje. Ďalším prírastkom je Zcash (ZEC).

Rachel Mayer, senior produktová manažérka spoločnosti Circle povedala:

“Našou misiou v spoločnosti Circle Invest je demokratizácia prístupu k investovaniu do kryptoaktív pre každého spotrebiteľa. Sprístupnenie širšieho množstva aktív na platforme Circle Invest bude aj naďalej súčasťou tejto misie a samozrejme sa budeme snažiť, aby sme zabezpečili, že krypto bez tajomstiev prinesieme každému a kdekoľvek.”

Ďalej vyhlásila, že v priebehu nasledujúcich troch týždňov prinesú sériu zaujímavých oznámení. ktoré začínali so ZCash.

Prečo Zcash

Zcash je decentralizovaná open-source kryptomena, ktorá poskytuje silné súkromie a umožňuje skryť odosielateľa, príjemcu a hodnotu v blockchaine.

Viac sa o Zcash dozviete v našom článku Čo je kryptomena Zcash?

Jedným z dôvodov môže byť aj to, že začiatkom tohto roka Grayscale Investments publikovali investičnú prácu, v ktorej sa predpokladá, že cena Zcash by mohla do roku 2025 dosiahnuť 60 000 dolárov, ak ho investori začnú používať namiesto tradičných offshore bankových služieb. Matthew Beck, analytik v Grayscale Investments napísal, že Grayscale verí, že Zcash sa môže ukázať ako prvá globálne dostupná offshore investičná príležitosť.

Na záver

V posledných týždňoch zaznamenávame oživenie kryptotrhu. Ceny kryptomien stúpajú, rastie aj kapitalizácia trhu. Uvidíme, aké prekvapenia nám budúcnosť prinesie. Takéto správy však môžu naznačovať, že budú príjemné.

Prečítajte  si náš článok [NÁZOR] Čaká nás v roku 2018 ďalšia krypto-mánia?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: https://www.ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance