JP Morgan naďalej ohovára Bitcoin

Novinky JPMorgan tvrdí že krypto je v bubline
JPMorgan tvrdí že krypto je v bubline. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

JP Morgan Ohovára Bitcoin

My na kryptomagazíne sme veľkí fanúšikovia Jamieho Dimona a JP Morgan. Robia kryptomenám parádnu reklamu (neexistuje zlá reklama) a podarilo sa im na chvíľku znížiť cenu Bitcoinu o niekoľko stoviek, vďaka čomu sme mohli dobre nakúpiť. Zdá sa, že táto banka sa kryptomien veľmi bojí, pretože naďalej pokračuje s dementnými narážkami na Bitcoin.

Takto ohovára vrchný analytik JP Morgan – John Normand

“Bitcoin nie je Ponzi, Bitcoin je Air Miles”

Povedal pre Bloomberg v ich TV segmente. Porovnávať Bitcoin k Air Miles (služba, pri ktorej zbierate body za nalietané míle a potom za ne získate let zadarmo) je naozaj… podivné. Ale dobre, každý má právo na svoj názor.

“Je veľa vecí, ktoré môžete použiť na získanie výrobkov a služieb. Táto kryptomena to zvláda rovnako dobre, ako Air Miles. Jediný rozdiel je v tom, že Bitcoin je viac globálne akceptovaný.”

https://www.youtube.com/watch?v=0G-YHYiIg7Q

Popravde, nie som si istý, či to John myslel zle. Každopádne, ignorantské poznámky Jamieho Dimona sa mu nepodarilo prekonať. Jamiemu totiž vyslúžili obvinenie vo Švédsku. Viac info. nájdete v tomto článku.

Nakoniec je nutné dodať, že nie všetky banky sa Bitcoinu boja. Žiarivým príkladom je napríklad Goldman Sachs, kde sa plánuje priame obchodovanie s Bitcoinom. Viac informácií tu.

Sledujte nás na facebooku a získajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien v českom a slovenskom jazyku.

Zdroj: cointelegraph.com