Stránka Bitcoin.com pod hrozbou žaloby opravila
Stránka Bitcoin.com pod hrozbou žaloby opravila "Bitcoin Cash = Bitcoin" propagandu. Zdroj: shutterstock.com/BigTunaOnline

Nedávno sme vás v na Kryptomagazine informovali o žalobe proti Rogerovi Verovi, majiteľovi stránky Bitcoin.com, ktorý v snahe manipulovať ľudí a šíriť Bitcoin Cash propagandu, začal označovať bitcoin Cash, ako ten “pravý Bitcoin.”

Zdá sa vám táto veta mätúca? Poďme si rozobrať celú situáciu.

Problém s kryptomenou Bitcoin Cash

Bitcoin Cash vznikol v auguste 2017 ako fork Bitcoinu. Stojí za ním skupina vplyvných a bohatých osobností z kryptosféry. Títo ľudia si dali za cieľ zvrhnúť Bitcoin a na jeho postaviť vlastný altcoin, nazývaný aj Bcash.

V minulosti sme boli svedkami niekoľkých neúspešných pokusov. Silným nástrojov v rukách sympatizantov s kryptomenou Bcash je propaganda. Jeden z najväčších webov o kryptomenách, bitcoin.com, vlastný bývalý “Bitcoin Ježiš” Roger Ver.

Klamstvo a žaloba

Roger v minulosti vyhlásil, že do mája 2018 Bcash nahradí Bitcoin a bude iba otázkou času, než ho tak začnú nazývať aj ľudia (naratív – Bcash = Bitcoin). Na svojom webe začal Bcash označovať za Bitcoin. Veľa menej znalých ľudí tak nakúpilo nesprávnu menu, prípadne svoje “Bitcoiny” poslali na skutočné Bitcoin peňaženky a mince nenávratne stratili.

Netrvalo dlho a Roger Ver mal na krku hromadnú žalobu. V týchto chvíľach už petíciu podpísalo viac než tisíc ľudí. Roger teda opravil označenia na svojich stránkach. Je však otázne, či to bude na stiahnutie žaloby stačiť.

Na záver ešte pridávame Tweet od tvorcu kryptomeny Litecoin:

V skratke, prvé výsledky sú tu, len tak ďalej!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance