Bitcoin pod 20 000 dolárov
Bitcoin pod 20 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Sittipong Phokawattana/kkssr

Bitcoin za pomerne krátky čas opäť klesol pod hranicu 20 000 dolárov, v čase písania článku a obchoduje sa na cenovej úrovni 19 891 dolárov. Naposledy sa cena najväčšieho digitálneho aktíva nachádzala na týchto hodnotách v priebehu januára a zdá sa, že vysoké zisky zo začiatku roka budú čoskoro vymazané.

K vysokej volatilite prispelo aj oznámenie, že banka Silvergate, ktorá poskytovala služby kryptomenovým firmám, vstúpila od 8. marca do dobrovoľnej likvidácie. Napriek tomu ale na trhu nebol prejavený žiadny záujem nakupujúcich už od polovice februára, takže väčšina účastníkov trhu nebola prekvapená. Aj na Kryptomagazíne sme vás včas varovali pred možným prepadom ešte 8. marca.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Smerujeme na 17 000 dolárov?

Ako vidíme na grafe nižšie, bitcoin vytvoril najsilnejší prepad aký sme zatiaľ v roku 2023 mohli vidieť. Falošný pokus o nastolenie nového bullrunu z januára zlyhal a nám neostáva nič iné, ako hľadať supportné zóny. Každý pád je totiž nákupnou príležitosťou.

Bitcoin klesol pod 20 000 dolárov
Bitcoin klesol pod 20 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Najbližšia hladina supportu je na lokálnom bode kontroly 19 200 dolárov. Môžeme očakávať, že z krátkodobého hľadiska tu cena nájde rovnováhu a dočasne sa vyrovná dopyt s ponukou. Ak ale následne cena opäť klesne, pravdepodobne budeme svedkami ďalšej volatilnej sviečky, pretože medzi hladinou 19 200 a 17 000 dolárov je transakčná medzera.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ďalšie minimum bude pre bitcoin kľúčové

Zo strednodobého hľadiska budeme predovšetkým sledovať, či cena dokáže udržať novembrové minimum. Ide zároveň o najnižšie minimum celej majoritnej korekcie, ktorá nás sprevádzala viac ako rok. V súčasnosti je cena BTC od tohto minima vzdialená iba 22 %, čo vo svete kryptomien nie je žiadny problém.

Od historického maxima bitcoin ani raz nesformoval dlhodobé rastúce minimum. Preto je kľúčové aby k tomu došlo pri formovaní toho ďalšieho nad 15 400 dolárov. Zatiaľ z tohto hľadiska platí, že bitcoin je stále v konsolidačnej štruktúre.

Zdá sa, že dočasný pozitívny sentiment sa kompletne vytratil a opäť prevláda strach. Podľa poskytovateľa údajov Alternative, je index strachu a chamtivosti v oblasti strachu a dosahuje 34 zo 100 bodov. Trhová kapitalizácia BTC za posledných 24 hodín podľa CoinMarketCap klesla o 8,57 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Ďalšia tvrdá rana pre kryptomeny. Známa kryptomenová banka ohlasuje krach