Bitcoin môže opäť klesnúť
Bitcoin môže opäť klesnúť. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Populárny analytik, známy pod prezývkou „il Capo of Crypto“, si myslí, že Bitcoin môže v najbližšom období padnúť až na úroveň 16 000 dolárov. Ide o ďalšiu negatívnu predikciu v sérií tvrdení niektorých analytikov, že najväčšiu kryptomenu čaká ešte ďalší prepad. Aké sú vysvetlenia pre ďalší pokles?

Bitcoin môže opäť klesnúť

Trh s kryptomenami stratil v roku 2022 svoje dominantné postavenie. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa trh na čele s Bitcoinom mal otáčať pozitívnejším smerom. Naznačuje to aj súčasná cenová hladina. V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchodoval na úrovni 19 938 dolárov. Obavy investorov sa stupňujú, keďže sme na prelome mesiacu august a trhy čaká najhorší mesiac september, keď sa Bitcoin zvykol zväčša prepadnúť.

Jeden z najpopulárnejších kryptomenových analytikov il Capo of Crypto prezradil svoj názor. Podľa neho budeme svedkami výraznejšieho pádu a je vysoko pravdepodobné, že to bude cena až 16 000 dolárov.

Čítaj ďalej: Bitcoin opäť padá, aké sú dôvody?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ak by sa Bitcoin naozaj prepadol na uvedenú hladinu, bude to prvýkrát od decembra 2020. Naposledy bol BTC tak nízko ešte v júni 2022. Vtedy sa dokázal zastaviť na cene 17 708 dolárov. Il Capo of Crypto odporúča investorom predávať na hraniciach 22 500 až 23 500 dolárov.

BTC/USD
BTC/USD 4H TF. Zdroj: TradingView

Opačný názor má ďalší populárny analytik Michaël van de Poppe. Ten sa domnieva, že sme aktuálne svedkami ideálnej situácie na nákup Bitcoinu. Spolieha sa pri tom na indikátor hash ribbon, o ktorom sme vás pred nedávnom informovali.

Viac si o tom môžete prečítať tu: Budeme svedkami rastu? Bol aktivovaný najziskovejší nákupný signál Bitcoinu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance