Striebro bude rásť
Striebro bude rásť. Zdroj: shutterstock.com/CodedeatH33/Maxx-Studio

Striebro a zlato sú jednou z najlepších možností, kam uložiť kapitál, čo potvrdili aj nedávne udalosti na globálnom trhu, ktoré vyústili do vysokej inflácie. Práve striebro by mohlo slúžiť ako uchovávateľ hodnoty a zaistenie voči vysokým cenám. Podľa najnovšej správy od News Bitcoin, Keith Neumeyer, generálny riaditeľ First Majestic, dokonca verí, že drahý kov dosiahne hranicu 125 dolárov za uncu.

Na základe predpovede Coinpriceforecat, je odhadovaná cena striebra uvedená v tabuľke nižšie až na 11 rokov dopredu. Samozrejme, je potrebné brať túto predikciu s rezervou, keďže počíta každý rok s medziročným nárastom. V skutočnosti ale nedokážeme dopredu určiť akým externým faktorom bude trh so striebrom čeliť.

Striebro a jeho cena v ďalších rokoch
Striebro a jeho cena v ďalších rokoch. Zdroj: Coinpriceforecast
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

1 unca za 125 dolárov

Keith Neumeyer považuje investíciu do striebra za významnú, keďže rastie dopyt po obnoviteľnej energii a elektrických vozidlách. Je pravdou, že striebro má mnoho využití, medzi ktoré patrí aj priemysel oblasti batérií, elektroniky a podobne (56 %). Na šperky sa využíva iba tretina a zvyšných 11 % je na investičné účely. Viac sa o dôvodoch, prečo striebro bude v nasledujúcich rokoch rásť, môžete dočítať v článku Aktívum, ktoré by mal vlastniť každý investor. Tu sú hlavné dôvody.

V rozhovore pre Kitco News Neumeyer vysvetlil, že jeho predpoveď je ešte pozitívnejšia. V roku 2023 očakáva dosiahnutie hladiny 30 dolárov a dlhodobo považuje za reálne vytvorenie rastúceho trendu až na 125 dolárov. Okrem Neumeyera opakovane investorom odporúča investovanie do drahých kovov aj Robert Kiyosaki.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Striebro krátkodobo klesá

Populárny drahý kov nedávno čelil cenovému prepadu, ktorý spôsobil vynútené znižovanie nákladov na ťažbu, čím sa obmedzila ponuka, ktorá by mala vyvolať rast ceny. S rastúcou cenou sa stane ziskovejšia aj ťažba a ponuka bude stúpať tiež rýchlejšie, čo naopak spôsobí pokles ceny. Preto je potrebné brať podobné predpovede s rezervou.

Podľa TradingView sa cena striebra v čase písania článku nachádza na úrovni 20 dolárov a pokračuje v korekcii, ktorá začala 1. februára. V minulosti sme boli svedkami dvoch masívnych nárastov ceny. Dňa 25. apríla 2011 cena vyskočila na historické maximum 49,83 dolárov, zatiaľ čo 21. januára 1980 trhová cena dosiahla úroveň 48 dolárov.

Prečítaj si tiež: Banky sa nevedia nabažiť zlata – cena môže dosiahnuť nové maximum