Návod a recenzia na burzu Huobi
Návod a recenzia na burzu Huobi. Zdroj: Shutterstock.com/Grey82

Huobi Group, založená v roku 2013, je popredná svetová spoločnosť v odvetví digitálnej ekonomiky, ktorej poslaním je dosiahnuť prelom v kľúčových technológiách blockchainu a integrovať technológiu blockchain s inými odvetviami. Huobi Group expandovala do priemyselného blockchainu, verejného reťazca, obchodovania s digitálnymi aktívami a peňaženky, výskumu digitálnej ekonomiky atď. a vytvorila globálny priemyselný ekosystém pre digitálnu ekonomiku. Predstavujeme veľký Huobi návod a obsahom článku je aj Huobi recenzia.

Huobi Group má licenciu na služby digitálnych aktív v mnohých krajinách a regiónoch po celom svete. Založila regulované subjekty v mnohých krajinách a regiónoch vrátane Japonska, Južnej Kórey, Gibraltáru a ďalších. S princípom globalizácie, profesionality, dodržiavania predpisov a diverzifikácie sa Huobi Group venuje poskytovaniu bezpečných a dôveryhodných služieb svojim desiatkam miliónov používateľov vo viac ako 100 krajinách a regiónoch.

Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na obchodovanie.

»»»Chcem obchodovať za lacno.«««

Huobi poskytuje okrem klasického obchodovania aj obchodovanie na páku a cez futures. Disponuje vlastnou peňaženkou a mobilnou aplikáciou. Zabúdať netreba ani na ťažbu tokenov a vlastný token – Huobi token, ktorý poskytuje mnohé výhody. Poďme sa pozrieť na návod a recenziu na burzu Huobi.

Registrácia účtu

V tejto kapitole si vysvetlíme ako sa úspešne registrovať na burze Huobi. V prvom rade je potrebné vstúpiť na stránku huobi.com/en-us/register/. Tu si viete vybrať, či sa chcete registrovať cez emailovú schránku alebo pomocou telefónu. Musíte teda zadať, z akej ste krajiny, vašu e-mailovú schránku/mobil a následne heslo.

Registrácia účtu Huobi. Zdroj: Huobi
Registrácia účtu Huobi. Zdroj: Huobi

Potom ako stlačíte Sign Up vám príde na e-mail alebo telefón 6-miestny kód, ktorý je potrebné prepísať.

Burza vás hneď na začiatku upozorní, že je možné získať doláre zadarmo, a to až vo výške 170 $. Jednotlivé bonusy nájdete na tomto odkaze – huobi.com/en-us/topic/welcome-bonus/. Na tejto stránke nájdete jednotlivé úlohy, ktoré musíte splniť na to, aby ste získali tieto peniaze.

Po úspešnej registrácii je nevyhnutnosťou okamžite si nastaviť dvojfaktorové overenie a overenie identity.

Dvojfaktorové overenie 2FA

Do sekcie dvojfaktorového overenia sa dostanete prostredníctvom ikonky vášho profilu vpravo hore a následne kliknutím na Security and account. Burza sa vás hneď opýta, či chcete prepojiť váš telefón alebo aplikáciu Google Authenticator. Najčastejšie sa používa práve aplikácia od spoločnosti Google. Na úspešné nastavenie dvojfaktorového overenia potrebujete splniť nasledujúce kroky:

 1. Stiahnuť si aplikáciu Google Authenticator
 2. Opísať si dlhý kľúč a oskenovať QR kód do mobilnej aplikácie
 3. Zadať 6-miestny kód priamo v tomto nastavení burzy
 4. Po stlačení Submit si pošlete 6-miestny kód na email a opíšete ho
Dvojfaktorové overenie Huobi. Zdroj: Huobi
Dvojfaktorové overenie Huobi. Zdroj: Huobi

Overenie totožnosti KYC

Do sekcie overenia totožnosti sa dostanete prostredníctvom ikonky vášho profilu vpravo hore a následne kliknutím na Identification. V prvom rade je potrebné povedať, že na Huobi viete obchodovať aj bez verifikácie totožnosti. Ak si však účet neverifikujete, budete mať obmedzené limity na výber kryptomien. Denný limit na výber má určená každá kryptomena zvlášť.

Ako sme si už spomínali na začiatku tohto návodu, Huobi poskytuje možnosť zarobiť až 170 $. Táto možnosť je dostupná iba vtedy, keď máte verifikovanú totožnosť.

Pre úspešné verifikovanie totožnosti je potrebné splniť tieto kroky:

 1. Najprv si zvolíte druh identifikačného dokumentu, podľa ktorého chcete verifikovať vašu totožnosť. Vybrať si môžete občiansky preukaz, pas alebo vodičský preukaz.
 2. V druhom kroku si viete vybrať metódu, ktorou nahráte váš dokument. Buď sa viete presmerovať na váš mobil, alebo urobiť fotografiu cez webkameru, prípadne stiahnuť fotku priamo z počítača.
 3. Následne vás burza už navedie a postup je taký istý, ako pri každej inej burze.
Verifikácia KYC. Zdroj: Huobi
Verifikácia KYC. Zdroj: Huobi

Vklad na účet

Po úspešnom nastavení účtu je načase vložiť prvé peniaze na vašu peňaženku. Do sekcie peňaženiek sa dostanete vpravo hore cez Balances -> Assets Overview.

Peňaženky Huobi. Zdroj: Huobi
Peňaženky Huobi. Zdroj: Huobi

Burza vám poskytuje tri základné možnosti, čo viete s danou kryptomenou spraviť:

 • Transfer – Tu si viete presúvať svoje finančné prostriedky medzi jednotlivými peňaženkami.
 • Withdraw – Tu si viete vyberať kryptomeny preč z peňaženky.
 • Deposit – Tu si viete vkladať kryptomeny do peňaženky. Uistite sa, že vkladáte kryptomenu na správnu adresu, pretože každá kryptomena má svoju unikátnu.

Taktiež viete nakupovať kryptomeny pomocou kreditnej karty cez platformu Huobi OTC cez platobnú bránu Simplex. Prihlasovacie údaje do tejto platobnej brány sú totožné ako na burze Huobi. Na využívanie tejto platobnej brány však musíte svoj účet verifikovať.

Ďalšou možnosťou ako nakupovať kryptomeny je pomocou P2P trhu. To znamená, že nakupujete kryptomeny za fiat menu od iných obchodníkov. Platba je možná buď bankovým prevodom, alebo cez platformu PayNow.

Nakupovanie kryptomien. Zdroj: Huobi
Nakupovanie kryptomien. Zdroj: Huobi

Na burzu viete priamo vkladať aj fiat menu cez Fiat deposit. Následne sa vám zobrazia jednotlivé možnosti, akým spôsobom viete fiat menu vložiť na burzu. Ak chcete vkladať fiat menu, je potrebná verifikácia KYC.

Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na obchodovanie.

»»»Chcem obchodovať za lacno.«««

Rozhranie obchodnej platformy Huobi

Po úspešnom nastavení účtu, verifikácii a vložení prvých prostriedkov môžeme prejsť na kapitolu obchodovania. Do tohto rozhrania sa dostanete vľavo hore cez možnosť Spot Trading. Práve tu si viete prepínať medzi klasickým a maržovým obchodovaním. Nasledujúci obrázok vám pomôže správne sa zorientovať v tomto rozhraní.

Rozhranie obchodnej platformy Huobi. Zdroj: Huobi
Rozhranie obchodnej platformy Huobi. Zdroj: Huobi
 1. Hlavička – V hlavičke sa viete prepínať medzi jednotlivými typmi búrz, viete sa tu dostať do sekcie derivátov a financovania a taktiež si tu viete prezerať vaše peňaženky a nastavovať účet.
 2. Menové páry – V tejto sekcii sa viete prepínať medzi jednotlivými menovými pármi, ktoré môžete obchodovať.
 3. Graf – Graf je buď originálny od burzy Huobi, alebo taktiež viete využiť služby stránky Tradingview a využívať tak pokročilé funkcie nastavovania grafu.
 4. Zadávanie príkazov – Táto časť rozhrania je najdôležitejšia, pretože tu zadávate konkrétne príkazy. Základné objednávky, ktoré viete nastavovať, sú: Limit, Market, Stop-limit a Trigger order.
 5. Orderbook – Kniha objednávok so zoznamom pokynov, ktoré burza používa na zaznamenanie záujmu kupujúcich a predávajúcich.
 6. Obchody – V tejto sekcii rozhrania môžete vidieť zrealizované obchody, ktoré vznikli nedávno.
 7. Objednávky – V poslednej časti vidíte vaše otvorené objednávky a tiež históriu objednávok, ktoré boli zrealizované v minulosti.

Limitné objednávky – Limit

Prvý príkaz, ktorý viete použiť na obchodovanie, je limit. Pri tomto type príkazov využívate limitnú cenu, ktorá sa líši od aktuálnej trhovej ceny. Vaša objednávka teda nebude zobchodovaná okamžite, ale bude zaradená do knihy objednávok, kde si počká na protistranu, ktorá bude súhlasiť s vašimi obchodnými podmienkami. Takáto objednávka môže byť vyplnená tesne po zadaní, alebo nemusí byť vyplnená nikdy.

Príklad limit na nákup

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limitný nákup = 46 500 $

Bitcoin sa momentálne obchoduje za 47 870 $. Vy chcete nakupovať lacnejšie, a preto čakáte, kým cena spadne na support 46 500 $. Zadávate limitný nákupný príkaz s cenou 46 500 $. Myslíte si, že na tejto cene graf vytvorí lokálne minimum a následne bude pokračovať v raste. Teraz zvolíte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Limit nákup Huobi. Zdroj: Huobi
Limit nákup Huobi. Zdroj: Huobi

Príklad limit na predaj

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limitný predaj = 59 500 $

Bitcoin sa momentálne obchoduje za 47 870 $. Teraz si však myslíte, že cena pôjde smerom nahor a narazí na rezistenciu 59 500 $. Myslíte si, že táto zóna je rezistentná a cena tu vytvorí lokálne maximum, od ktorého bude následne klesať. Preto zadávate limitný predajný príkaz s cenou 59 500 $. Teraz zvolíte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Limit predaj Huobi. Zdroj: Huobi
Limit predaj Huobi. Zdroj: Huobi

Objednávky cez príkaz Market

Pri tomto type príkazu používate aktuálnu cenu, ktorá nemusí byť ručne zadaná, pretože burza vám ju vyplní automaticky sama. Takýto typ príkazu spôsobí okamžité zobchodovanie vašej objednávky a nemusíte tak čakať, ako v prípade limitných objednávok. Zvolíte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Market Huobi. Zdroj: Huobi
Market Huobi. Zdroj: Huobi

Objednávky Stop limit

Ďalším typom príkazu je Stop limit. Vytvárajú ním limitné objednávky, ale iba za podmienky, že cena prekročí stop cenu.

 • Stop – Stop cena je hodnota, ktorú musí cena dosiahnuť na to, aby vznikla limitná objednávka.
 • Price – Je to limitná cena, za ktorú sa realizuje nákup alebo predaj.
 • Amount – Množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Príklad na Stop limit – nákup

 • Trhová cena BTC = 60 000 $
 • Stop = 61 000 $
 • Price = 61 500 $

Aktuálne sa Bitcoin obchoduje za 60 000 $. Vy sa chystáte nakúpiť drahšie ako je aktuálna cena. Očakávate totiž, že cenu čaká ešte jedna dôležitá rezistencia, ktorú musí prekonať na to, aby sa potvrdil dlhodobý rastúci trend. Táto rezistencia sa nachádza na hladine 61 000 $. Zadávate teda príkaz Stop limit na nákup s parametrami stop cena 61 000 $ a limit cena 61 500 $. Ak teda cena Bitcoinu narastie na 61 000 $, tak sa vám vytvorí limitná nákupná objednávka na 61 500 $. Cenový rozdiel slúži na to, aby vám zobchodovalo celú objednávku. Teraz zvolíte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Stop limit nákup Huobi. Zdroj: Huobi
Stop limit nákup Huobi. Zdroj: Huobi

Príklad na Stop limit – predaj

 • Trhová cena BTC = 60 000 $
 • Stop = 58 900 $
 • Price = 58 500 $

Aktuálne sa Bitcoin obchoduje za 60 000 $. Vy ste svoj prvý nákup realizovali ešte za cenu 58 500 $. Momentálne ste teda v zisku, ale chcete sa chrániť pred potenciálnou budúcou stratou. Preto použijete príkaz Stop limit na predaj s parametrami stop cena 58 900 $ a limitná cena 58 500 $. To znamená, že ak by Bitcoin začal padať smerom nadol a dosiahol by hodnotu 58 900 $, tak by sa vám vytvorila limitná predajná objednávka s cenou 58 500 $ (hodnota vášho prvého nákupu). Najhoršie, čo sa môže teda stať, je, že z vašich obchodov budete na nule. Teraz zvolíte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.

Stop limit predaj Huobi. Zdroj: Huobi
Stop limit predaj Huobi. Zdroj: Huobi

Maržová burza Huobi

Maržové obchodovanie je vysoko rizikové a neodporúča sa začiatočníkom. Na tejto burze viete obchodovať pomocou finančnej páky, čo znamená, že si požičiate cudzie prostriedky na to, aby ste maximalizovali svoj výnos. No netreba zabúdať, že maximalizujete aj riziko. Čím vyššia je finančná páka, tým vyšší je potenciál výnosu, ale aj riziká a tým bližšie vznikne likvidačná cena ku aktuálnej cene. Keď je likvidačná cena blízko trhovej, stačí malý výkyv smerom ku likvidačnej cene a vaša pozícia bude celá zlikvidovaná. Burza Huobi poskytuje 2 typy finančných pák:

Izolovaná páka – Ak je pozícia zlikvidovaná, nastane strata iba jednotlivej pozície obmedzením výšky marže. Riskujete iba výšku účtu daného obchodného páru. Aktívum sa dá použiť iba na určitý obchodný pár.

Cross páka – Pri tomto type finančnej páky sa použije všetok dostupný zostatok príslušného maržového účtu, aby sa splnili požiadavky na udržiavaciu maržu a zabránilo sa likvidácii. Môžete tu teda stratiť celý disponibilný zostatok.

Ostatné produkty burzy Huobi

Trading bot – Burza Huobi poskytuje obchodovanie pomocou robota. Tento robot šetrí váš čas a zautomatizuje obchody podľa vášho nastavenia.

Vzdelávanie – Burza disponuje aj vlastným vzdelávacím programom, cez ktorý sa viete dostať k mnohým typom a napovedám. Do tejto sekcie sa dostanete cez tlačidlo Learn.

Deriváty – Burza poskytuje taktiež aj rozhranie pre derivátové obchodovanie s futures a swapmi.

Medzi ďalšie dôležité produkty, ktoré poskytuje burza Huobi, sa zaradzuje staking, lending alebo airdropy nových projektov.

Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na obchodovanie.

»»»Chcem obchodovať za lacno.«««

Poplatky

Poplatky za výber a vklad – Za vklad tokenov sa neúčtujú žiadne poplatky. Za výber kryptomien sa účtujú poplatky podľa toho, o akú kryptomenu ide.

Poplatky za obchodovanie – Poplatok za obchodovanie je 0,2 %. Tento poplatok viete ovplyvňovať. Viete ho znížiť napríklad tak, že buď vlastníte určité množstvo Huobi tokenov, alebo podľa zobchodovaného finančného objemu za posledných 30 dní. Aj tu sa obchodné poplatky, tak ako na mnohých iných burzách, rozlišujú podľa toho, či ste tvorca alebo príjemca.

 • Poplatky príjemcu (taker): 0,0276 % – 0,2 %.
 • Poplatky tvorcu (maker): 0,0138 % – 0,2 %.
Poplatky za obchodovanie. Zdroj: Huobi
Poplatky za obchodovanie. Zdroj: Huobi

Poplatky za pákové obchodovanie: 0,02 % – 0,098 %.

Poplatky za nákup kryptomien kreditnou kartou: 3,5 %.

Záver

Burza Huobi podobne ako konkurencia má vytvorený fond ako poistku proti hackerom. Bezpečnosť burzy je na vysokej úrovni, no napriek tomu bola v minulosti burza obvinená z manipulácie s obchodnými číslami, aj keď sa toto obvinenie nikdy nepodarilo dokázať.

Burza disponuje zákazníckym servisom, ktorý ponúka telefónnu aj e-mailovú podporu non-stop a taktiež aj online chat.

Burza Huobi poskytuje široké spektrum možností obchodovania s kryptomenami. Burzu môžeme hodnotiť ako dôveryhodnú, pretože je plne regulovaná s potrebnými licenciami.

Vytvor si účet cez náš link a získaj zľavu na obchodovanie.

»»»Chcem obchodovať za lacno.«««

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre