Chatbot vám kryptomeny kúpi a niečo zaujímavé vás o nich naučí.
Chatbot vám kryptomeny kúpi a niečo zaujímavé vás o nich naučí. Zdroj: shutterstock.com/denvitruk

Ako býva zvykom, pri všetkých technológiách akonáhle sa nájde nejaká novinka ihneď ovládne každý jeden dostupný priemysel. Inak to nebolo napríklad ani v prípade chatbotov. Tí zaznamenali výrazný nárast na popularite minulý rok, kedy sa chatboti pridávali do takmer každého odvetvia počnúc od chatbotov na počasie, vzdelávanie po chatbotov na osobné financie a podobne. Rovnaký nárast však zaznamenali aj kryptomeny, a preto nie je prekvapením, že vznikol aj chatbot na kryptomeny.

Chatbot Ben

Ben je chatbotom, ktorý umožňuje každému aby sa s kryptomenami oboznámil. Napomôcť by k tomu malo napríklad jednoduché užívateľské prostredie. Užívatelia sa pomocou Bena môžu v oblasti kryptomenien vzdelávať.

Rovnako im táto platforma poskytne aj najnovšie informácie z prostredia kryptomien. Pochopiteľne, jedna z najväčších a najcharakteristickejších vlastností tejto platformy je aj možnosť kupovať a predávať Bitcoin.

Výnimočnosť Bena je ale v niečom inom. Narozdiel od búrz a platforiem, ako napríklad Binance alebo Coinbase, Ben by mal slúžiť najmä ľuďom, ktorí o kryptomenách nemajú ani poňatia. Používateľom stačí iba vytvorenie účtu, ktorý následne overia pomocou KYC (Know Your Customer).

Zákazníci budú môcť nakupovať nie len Bitcoin. Čoskoro by mali byť údajne pridané aj Ethereum, RippleBitcoin Cash. Výhodou Bena môže byť napríklad aj fakt, že tento startup si za poskytuné služby berie poplatok iba 1 %. Za takmer bezstarostnú a bezprostrednú službu, ktorú tento chatbot ponúka, ide o zanedbateľnú sumu.

Je Ben bezpečný?

Pýtate sa, kde sú všetky tieto kryptomeny následne uložené? Aj na túto otázku má Ben odpoveď. Kryptomeny, ktoré sú kúpené pomocou Bena, sú uložené na cloude. Privátne kľúče sú však automaticky spojené so zariadením, ktoré danú menu kúpilo.

Vďaka tomu všetkému je Ben jednou z najjednoduchších pomôcok pre neskúsených obchodníkov a záujemcov, ktorí chcú nakúpiť kryptomeny. S vývojom daných kryptomien a technológií sa bude ďalej vyvíjať aj Ben. Bude sa postupne učiť odpovedať na zložitejšie otázky.

Záver

Ben by mohol mať prínos najmä pre ľudí, ktorí do kryptomien chcú iba investovať a postupne sa o nich vzdelávať. Je však takáto postupnosť správna? O tom by sa dalo polemizovať. Každý, kto sa totiž rozhodne investovať, by mal vedieť, do čoho ide investovať, aké zisky očakávať, ale aj do akého rizika vstupuje. Pokiaľ ľudia budú iba bezhlavo investovať do kryptomien, je veľmi pravdepodobné, že takéto správanie môže vyvolať bublinu, ktorá skôr či neskôr kvôli neskúseným obchodníkom praskne. Preto je veľmi dôležité, aby sa ľudia investujúci do kryptomien o daných menách aj vzdelávali.

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Zdroj:
techcrunch.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance