Edward Snowden.
Edward Snowden. Zdroj: shutterstock.com/SergeyKohl

Informátor NSA (centrálna bezpečnostná služba v USA), Edward Snowden, verí, že za nejakú dobu bude Bitcoin nahradený inou kryptomenou, ktorá nemá verejne dostupný zoznam transakcií. Viac sa dozviete v následujúcom článku.

Snowden učinil toto prehlásenie na začiatku mesiaca v rámci udalosti Blockstack v Berlíne. Je presvedčený, že hlavná nevýhoda Bitcoinu netkvie v jeho horšej škálovateľnosti. Skôr súvisí s nedostatkom súkromia užívateľov.

Všetky transakcie verejne

„Všetci považujú limitáciu početnosti transakcií ako najväčší nedostatok Bitcoinu. Môj názor je ale ten, že jeho hlavná štrukturálna vada, ktorá sa časom prejaví, spočíva vo verejnom zozname transakcií. Toto je jednoducho nezlučiteľné s možnosťou používať ho v budúcnosti pre obchod. Je totiž úplne neprípustné mať možnosť zobraziť si všetky uskutočnené transakcie kohokoľvek na planéte.“

„Nemyslím si, že Bitcoin vydrží nastálo,“ dodal Snowden, ktorý naznačil, že Bitcoin použil v roku 2013, nakoľko chcel utajiť svoju totožnosť. V poslednej dobe sa pripravuje na zverejnenie dokumentov, kde sa píše o NSA. Táto organizácia totiž v minulosti špehovala užívateľov Bitcoinu.

„Bitcoin odvádza dobrú prácu a podľa mňa si bude ešte dlho udržiavať svoju hodnotu. Ale hlavný tím vývojárov sa musí so svojou frekvenciou a mierou zdokonaľovania protokolov zlepšiť, aby aj v budúcnosti zostal konkurencieschopný,“ pokračoval.

Tip redakcie: Predstavujeme tri najsľubnejšie vylepšenia Bitcoinu

Snowden povedal, že podľa neho je dobrou voľbou Zcash. Tato platforma totiž skrýva dáta z blockchainu. Svojim užívateľom tak umožňuje overiť správnosť transakcií bez toho, aby si to mohol akýkoľvek zvedavec vyhľadať.

„Keď hovoríme o tom, ktoré kryptomeny ma zaujímajú – tak rovnako ako som už povedal skôr – je to Zcash. Práve teraz je pre mňa unikátny v tom, že jeho možnosť uchovávania súkromia je jedinečná. V poslednej dobe sa objavuje čím ďalej viac projektov tohto typu, čo beriem ako pozitívnu správu.“

Záver

Vývoj Bitcoin neprebieha tak rýchlo ako pri nových kryptomenách. Jeho nižšia anonymita môže byť do budúcna príčinou menšej miery používania. Snowden nakoniec dodal, že vyskúšal aj Monero a mnoho mincí s podobným princípom. Pri používaní meny Zcash sa ale cíti omnoho bezpečnejšie, nakoľko bola vyvinutá akademickými kryptografmi.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance