CEO burzy Binance reaguje na blockchain Terra
CEO burzy Binance reaguje na blockchain Terra. Zdroj: Shutterstock, Irina Budanova

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao sa vyjadril k projektu, ktorý zamával svetom kryptomien tak, ako sa to ešte nikdy žiadnemu projektu nepodarilo. Zhao podporí blockchain Terra, vyžaduje však totálnu transparentnosť.

CEO burzy Binance reaguje na Terru

Changpeng Zhao pomerne ostro skritizoval najnovší záchranný ťah blockchainu Terra, ktorý chce zrealizovať hard fork. Ide v podstate o oživenie ešte donedávna fungujúcich ekosystémov LUNA a UST.

Toto určite nebude fungovať. Zníženie ponuky by sa malo uskutočniť prostredníctvom spálenia a nie formou hard forku, ktorý by odignoroval všetkých, ktorí sa snažili mincu zachrániť. Ja tiež nevlastním žiadne tokeny LUNA ani UST. Len to komentujem.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Takže je jasné, aký postup Zhao zastáva. Hard fork podľa jeho slov nevytvára žiadnu hodnotu. Takže by to v žiadnom prípade neoživilo spomínané ekosystémy. Podľa jeho slov je nutné ísť cestou spätných nákupov a pálenia. Jedna vec je však extrémne dôležitá. Transparentnosť.

Vyžadujem omnoho väčšiu transparentnosť z ich strany. Oveľa viac! K zlyhaniam môže a bude dochádzať. Ale keď sa stanú, transparentnosť, rýchla komunikácia a vlastná zodpovednosť voči komunite sú mimoriadne dôležité.

Zhao dodal a zároveň ubezpečil komunitu, že chýry o odkúpení blockchainu Terra burzou Binance sú absolútne nezmysly.

Spoločnosť Binance Labs investovala v roku 2018 do spoločnosti Terra 3 mil. UST však prišiel oveľa neskôr po našej počiatočnej investícii.

Na záver však dodal dôležitý názor, ktorý môže v ťažkých časoch znamenať veľmi veľa. Zdá sa, že sa aktuálne vo svete kryptomien nachádza len veľmi málo bezpečných prístavov. Burza Binance k ním bezpochyby patrí.

Bez ohľadu na moje osobné názory alebo riešenie, ktoré sa nakoniec vyberie, budeme tu vždy, aby sme komunitu podporili akýmkoľvek spôsobom.

Čítaj ďalej: Viac ako 1,2 mld. $ v BTC rezervách zostáva nezúčtovaných vo fonde LUNA

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance