Bitcoin v miernom raste.
Bitcoin v miernom raste. Zdroj: Shutterstock.com/Backcountry Media

Bitcoin pokračuje v miernom raste a a dosiahol lokálne maximum z krátkodobého hľadiska na hodnote 31 400 $. Objemy však ustupujú a preto je v hre pokračovanie korekcie. Napriek tomu nás bude zaujímať pozícia ďalšieho lokálneho minima, ktoré môže byť smerodajné pre budúci krátkodobý trend.

Cena zatiaľ dosahuje rastúce minimá aj maximá, ale iba za niekoľko posledných dní. Tento rast nie je podporený navyšujúcim sa objemom a ide skôr o prirodzenú reakciu býkov a vyčerpanie medveďov. O dlhodobej zmene trendu totižto nemožno momentálne uvažovať, pretože cena by musela dosahovať najprv hladinu nad 40 000 $.

Bitcoin v miernom raste
Bitcoin v miernom raste. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Trhová kapitalizácia BTC klesla v roku 2022 už o 320 mld. $

Bitcoin v miernom raste

Býčí pohyb by som videl maximálne na hladinu 32 800 $ a aj to je otázne. Skôr nás však bude zaujímať pozícia minima. To posledné sa nachádza na 25 400 $, ale ak neberieme do úvahy knôt, počítame so supportom 27 700 $. Ak cena neudrží posledné minimum, naozaj pôjdeme s vysokou pravdepodobnosťou na MA200 na týždennom grafe.

MA200 predstavuje hladinu cca 21 800 $. Ak však cena bude pokračovať sideway a rast nebude podporený objemami, tiež sa pravdepodobne vysype smerom pod support. Jediná možnosť je jednoznačný býčí leg nad hlavnú rezistenciu. Hovoriť o naplnení tohto scenára je však momentálne naivné a cena neindikuje obrat.

Mohlo by ťa zaujímať : Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance