Cardano signalizuje niečo, čo sa neobjavilo posledných 7 mesiacov – Hrozí prepad tokenu ADA?

Novinky Hrozí ekosystému Cardano prepad?
Hrozí ekosystému Cardano prepad? Zdroj: shutterstock.com/Dennis Diatel/BigBlueStudio
BITmarkets BITmarkets

Ekosystém cardano patrí od začiatku roka 2023 k najaktívnejším projektom vo svete kryptomien, čo sa naplno odzrkadľuje aj na cene tokenu ADA, ktorý od 30. decembra neustále rastie. Portál fxstreet informoval o signále, ktorý sa naposledy objavil pred siedmimi mesiacmi. Budeme svedkami masívneho poklesu?

Hrozí sieti cardano pokles?

Natívny token ADA je v rastúcom trende nepretržite od 30. decembra, odkedy vzrástol o viac ako 62 %. Teraz sa však ocitol na úrovni silnej rezistencie a tá môže priniesť prudký pokles.

Portál fxstreet zverejnil analýzu, podľa ktorej token ADA už viac ako šesť mesiacov formuje tzv. medvediu divergenciu. Tento známy obrazec vzniká vtedy, keď cena viac krát po sebe vytvorí nové maximá, ale indikátor RSI formuje v tom istom momente nižšie minimá. Môže to byť signálom pre začiatok opačného trendu, teda poklesu.

Práve teraz môžeme na grafe tokenu ADA pozorovať najdlhšiu medvediu divergenciu, ktorá môže vyvolať silný predajný tlak.

Zaujímavá analýza, ktorá naznačuje medvediu divergenciu

Zaujímavá analýza naznačujúca medvediu divergenciu. Zdroj: fxstreet

Z pohľadu technickej analýzy je tento obrat naozaj možný. Z opačného pohľadu sa predpokladá, že bude token ADA naďalej rásť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

V našom nedávnom článku sme vás informovali o potenciálnom vývoji ekosystému cardano počas mesiaca február. Práve počas tohto mesiaca komunita projektu očakáva veľký nárast v dôsledku viacero pozitívnych udalostí. Tým najväčším katalyzátorom je spustenie stablecoinu Djed, ktorý má spustiť veľkú revolúciu v sektore stablecoinov, ale aj v samotnom prijatí siete cardano.

Viac o tomto stablecoine si môžete prečítať v našom článku: Revolučný projekt, ktorý má dostať stablecoiny na výslnie – Cardano predstavuje Djed

Okrem toho stále nebolo objasnené, či sa zakladateľ Cardana Charles Hoskinson rozhodne zrealizovať kúpu jedného z najčítanejších kryptomenových denníkov CoinDesk. Ten by ho chcel pretransformovať na komunitný a spravodajský web.

Portál Daily Hodl informoval aj o ďalšej zaujímavej novinke, ktorou je nový reťazec kompatibilný s ethereom. Jeho názov je Proof of concept. Oficiálne s tým prišiel tím vývojárov spoločnosti Input Output.

Tento projekt sme vytvorili preto, aby sme dokázali, že je cardano možné ďalej rozširovať o zaujímavé funkcie, ako sú napríklad jazyky inteligentných zmlúv alebo nové protokoly,” uvádza sa v oficiálnom oznámení.

Čítaj ďalej: Agentúra Bloomberg prekvapuje – Polygon rozdrví konkurenciu a ethereum predbehne bitcoin

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: fxstreetTAGY: