Tieto kryptomeny okomentovala agentúra Bloomberg
Tieto kryptomeny okomentovala agentúra Bloomberg. Zdroj: shutterstock.com/DUSAN ZIDAR/photo_gonzo

Agentúra Bloomberg pred nedávnom zverejnila zaujímavý pohľad na kryptomeny a ich možnú budúcnosť prostredníctvom svojho výskumného tímu Bloomberg Intelligence. Niektoré kryptomeny môžu v roku 2023 prekvapiť a zmeny by sme sa mali dočkať aj na pozícii lídra kryptomenových sietí. Tieto informácie poskytol portál Daily Hodl.

Ktoré kryptomeny môžu prekvapiť?

Podľa agentúry Bloomberg sa už v tomto mesiaci môžeme dočkať zaujímavých výsledkov vo svete kryptomien.

Bloomberg Intelligence je výskumný tím pozostávajúci zo 400 odborníkov. Ich hlavných cieľom je poskytovať čo najpresnejšie informácie zo sveta obchodovania a financií. Podľa týchto odborníkov budeme naďalej svedkami rastu ekosystému polygon, ktorý bude pokračovať v rastúcom trende a navýši počet významných spoluprác.

Polygon má tretí najväčší ekosystém v rámci decentralizovaných aplikácii. Mnoho populárnych DeFi projektov upustilo od etherea a prešli na polygon. To ale nie je všetko. Táto sieť má omnoho viac vývojárov ako konkurenčné projekty avalanche a fantom,“ uvádza sa v správe.

Kryptomena MATIC dosiahla v priebehu dvoch týždňov zisk viac ako 30 %
Kryptomena MATIC dosiahla v priebehu dvoch týždňov zisk viac ako 30 %. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Za hlavným úspechom polygonu môže byť rastúci počet spoluprác so svetovými značkami ako Nike, Disney, Starbucks či napríklad aj Coca-Cola.

O veľkom potenciály projektu polygon sme vás pred nedávnom informovali aj v našom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Prečo je Polygon jeden z najžiadanejších projektov súčasnosti?

Zaujímavé výsledky by sa mohli odohrať aj medzi odvekými rivalmi, ktorými sú bitcoinethereum. Podľa Bloomberg Intelligence to bude zrejme prvýkrát, čo budú dve najväčšie kryptomenové siete bojovať s globálnou recesiou.

S veľkou pravdepodobnosťou prežijú kryptomeny premiéru v podobe boja proti recesii. Posledná takáto kríza viedla ku zrodu BTC. Ak sa svet dokáže vyrovnať s touto situáciou, kryptomeny môžu výrazne rásť,“ uvádza Bloomberg Intelligence.

Koniec korekcie, alebo pasca?

To o čom sa v poslednom období diskutuje čoraz viac, môže byť podľa výskumného tímu realitou. Ethereum má skutočne potenciál na to, aby v budúcnosti prekonal bitcoinovú sieť.

K pochopeniu tejto témy vám môže pomôcť aj naša nedávna analýza možného vývoja kryptomien v nadchádzajúcich mesiacoch. Veľká časť analytikov sa zhoduje v otázke konca dlhodobej korekcie, no nájdu sa aj obchodníci, ktorí tvrdia, že ide o pascu. Dôvody potvrdzujúce ukončenie korekcie sme vám priniesli aj v našom článku: Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody

Cenový vývoj vlajkovej kryptomeny ale stále nepotvrdil ani jedno z rastúcich miním, čo môže byť problém.

Viac si môžete prečítať v našej analýze s tromi najpravdepodobnejšími scenármi pre vývoj kryptomien: Tri najpravdepodobnejšie scenáre vývoja ceny bitcoinu na rok 2023