Bitcoin môže hlboko spadnúť
Bitcoin môže hlboko spadnúť. shutterstock.com/AlyoshinE/Artit Wongpradu/Sidenko Tatiana

Podľa dát z webu coinmarketcap.com sa bitcoin za posledný týždeň prepadol o 7 %. V čase písania článku sa nachádza tesne pod 22 000 dolármi. Môžeme tento pohyb považovať za začiatok korekcie alebo dokonca bear marketu?

Tohtoročný január bol historicky najlepší na bitcoine. Celkovo vyrástol o 40 %. Zmazal tak celý pokles z druhej polovičky minulého roka. Počas včerajšieho dňa bitcoin zaznamenal rapídny nárast výpredajových objemov, čo sa prejavilo aj na cene a doteraz klesá.

Po takmer 2 mesiacoch môžeme vidieť prvý väčší pokles, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou bude ďalej pokračovať. Dôležitá hladina, kde sa trend môže znovu otočiť je 20 000 dolárov. Ak by nakoniec najznámejšia kryptomena spadla aj pod túto hladinu, nebudem to považovať za ukončenie rozbehnutého bullish trendu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo sa musí stať, aby bitcoin dlhodobo rástol?

Dôležité je sledovať správanie bitcoinu práve na tejto hladine. Potrebujeme tvorbu nového vyššieho maxima a zároveň aj minima. Ak by bitcoin spadol pod 20 000 dolárov, bude to jasný bearish signál, že posledný rast bola pasca a cena môže veľmi rýchlo spadnúť na 16 000 dolárov, čím sa zmarí nádej na dlhodobý bullmarket.

Scenáre vývoja na bitcoine
Scenáre vývoja na bitcoine. Zdroj: tradingview.com

Optimálny scenár, ktorý treba brať s rezervou, pretože nikto nevie čo sa stane, je lokálny pokles a konsolidácia bitcoinu nad 20 000 dolárov. Z fundamentálneho hľadiska sa blíži halving, ktorý vždy odštartoval zatiaľ so 100 % úspešnosťou rastúci trend. Negatívne udalosti, ktoré sa môžu dotknúť nielen neznámejšej kryptomeny sú pripravovaná regulácia MiCA a zároveň sme nedávno informovali, že na trh sa môže dostať veľký objem bitcoinov zo skrachovanej burzy MtGox.

Zhrnutie analýzy

  • Bitcoin po minulomesačnom rapídnom náraste sa nachádza aktuálne v korekcii v ktorej očakávam, že niekoľko dní či dokonca týždňov zotrvá.
  • Pre potvrdenie rastúceho trendu potrebujeme vidieť, aby bitcoin optimálne začal tvoriť nové vyššie maximá a vyššie minimá. V prípade scenáru, v ktorom by sa bitcoin vrátil späť na úrovne z konca minulého roka, môžeme posledný rast považovať za pascu. To by v konečnom dôsledku mohlo znamenať, že príde pokles na nové minimum alebo dlhodobo sa udrží cena pod 20 000 dolárov.
  • Blížiaci sa halving môže už tento rok ukončiť pokles. Z krátkodobé hľadiska ale môžu negatívne ovplyvniť cenový vývoj regulácia MiCA a predaj veľkého množstva BTC zo skrachovanej burzy.

Prečítaj si aj: Kevin O’Leary prichádza s hrozivým varovaním pre kryptomeny – Binance čakajú veľké problémy a výsledkom bude pád väčšiny projektov