Kúpi zakladateľ siete Cardano denník CoinDesk?
Kúpi zakladateľ siete Cardano denník CoinDesk? Zdroj: shutterstock.com/Spyro the Dragon/dennizn

Vo svete kryptomien budeme s veľkou pravdepodobnosťou svedkami zaujímavého obchodu. Zakladateľ ekosystému Cardano Charles Hoskinson totiž vážne uvažuje nad kúpou populárneho kryptomenového denníka CoinDesk. O tejto udalosti informoval portál Crypto News.

Zakladateľ siete Cardano a CoinDesk

Charles Hoskinson začína uvažovať o kúpe denníka CoinDesk. Prostredníctvom svojho YouTube kanálu uverejnil video, v ktorom naštartoval vlnu špekulácii. Hoskinson chce známy denník pretransformovať na komunitný a spravodajský web.

Zaujímavá je aj cena. Zakladateľ Cardana ponúka 200 miliónov dolárov, čo je podľa jeho slov veľmi férová ponuka vzhľadom na celkový vývoj kryptomenového odvetvia. Prikývnu predstavitelia denníka na jeho ponuku?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aké má Hoskinson dôvody?

Zdá sa, že krach kryptomenovej burzy FTX naďalej ovplyvňuje dianie vo svete kryptomien. Dominový efekt totiž postihuje aj spravodajské weby, ktoré údajne dostávali a naďalej dostávajú nemalé finančné prostriedky od subjektov, ktoré majú úzke väzby na Sama Bankmana-Frieda.

Tu však problémy nekončia. Majiteľom portálu CoinDesk je spoločnosť Digital Currency, do ktorej patrí aj spoločnosť Genesis Capital, ktorá pred nedávnom vyhlásila bankrot. O tejto udalosti sme vás informoval v našom článku: Aktuálne: krach kryptomenovej spoločnosti Genesis môže spôsobiť veľký prepad Bitcoinu.

Ponuka od Hoskinsona prišla správnom čase. Kryptomenový portál AMBcrypto pred nedávnom informoval, že spoločnosť Genesis dlhuje svojim veriteľom viac ako 3 miliardy dolárov. Ide o obrovskú čiastku, ktorú v aktuálnej situácii nie je možné pokryť. Genesis tak začala predávať niektoré svoje aktíva, ktoré ale dokázali pokryť „len“ 500 miliónov dolárov. Ani čiastka od Hoskinsona by teda zrejme nestačila, ale mohla by pomôcť.

Ak by sa nakoniec tento obchod dotiahol do úspešného konca, môže ísť o ďalší veľký úspech ekosystému Cardano, ktorého využitie by určite vzrástlo.

Čítaj ďalej: Ekosystém Cardano pokračuje v masívnej aktivite – naplní v tomto roku svoj potenciál?