Cardano môže masívne rásť
Cardano môže masívne rásť. Zdroj: shutterstock.com/JLStock/Bigc Studio

Ekosystém Cardano dosahuje v poslednom období obdivuhodné výsledky a tie ho stavajú do pozície najvýkonnejších blockchainov. Komunita má vo februári veľké očakávania spojené s ďalšími fundamentálnymi udalosťami, ktoré môžu zabezpečiť pokračovanie rastu natívneho tokenu ADA až na 1 dolár. O tomto potenciálom raste informoval portál Bitcoinist.

Cardano môže pokračovať v raste

Február môže byť v prípade tokenu ADA veľmi zaujímavým mesiacom. Podľa portálu CoinMarkeCap si tento token od začiatku roka 2023 zaknihoval profit viac ako 55 %. Komunita očakáva, že sa s prísľubom ďalších fundamentov tento rast nezastaví. V čase písania článku sa cena tejto kryptomeny pohybovala na úrovni 0,37 dolárov.

Najväčší vplyv na rast tokenu ADA komunita pripisuje oficiálnemu spustenie stablecoinu Djed, ktorý je označovaný za revolučný projekt s najväčším potenciálom do budúcnosti. Podľa fanúšikov tejto siete môže ADA v dôsledku týchto pozitívnych správ dosiahnuť hranicu 1 amerického dolára.

ADA/USD
ADA/USD Zdroj: CoinMarketCap
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Djed

Jasným cieľom stablecoinu Djed je podpora ekosystému Cardano, v ktorej mu pomôžu tokeny ADA a SHEN. Druhá menovaná kryptomena predstavuje rezervnú mincu. SHEN bude zabezpečovať stabilitu siete a natívny token ADA sa bude využívať na razenie stablecoinov Djed. Celý proces overovania by mal docieliť vysokú stabilitu. Ide o absolútny unikát vo svete kryptomien.

Dôkladný popis fungovania stablecoinu Djed si môžete prečítať v našom nedávnom článku: Revolučný projekt, ktorý má dostať stablecoiny na výslnie – Cardano predstavuje Djed

Z dlhodobého hľadiska môže token ADA čerpať z týchto udalostí, ktoré by dokázali vystreliť jeho cenu až na hranicu 1 dolára.

Aj v tomto prípade však treba dbať na opatrnosť nakoľko ADA, podobne ako iné kryptomeny, koreluje s bitcoinom, u ktorého sa očakáva menšia korekcia.

Čítal ďalej: Realistický scenár pre ethereum? V tomto roku vzrastie o 200% – Coin Bureau