Cardano s nejasnou budúcnosťou
Projekt Cardano. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Cardano prežíva za posledné mesiace úspešné obdobie, ktoré však bolo pred pár dňami nalomené negatívnymi správami ohľadom funkčnosti inteligentných zmlúv. Dokáže sa token ADA znovu vrátiť na býčiu vlnu a prekonať odpor na hranicu 3 USD?

Môže ťa zaujímať: Cardano je na najlepšej ceste stať sa globálnou menou – zavádza právne aktualizácie

Cardano a nejasná budúcnosť

Spustenie dlho očakávanej aktualizácie Alonzo, ktorá umožňuje využitie smart kontraktov, vytvára množstvo otázok. Inteligentné kontrakty vraj nedokážu naplno využiť svoj potenciál, pretože disponujú nedostatočným výkonom. Toto môže byť dosť veľký zvrat v ceste tokenu ADA na dlhodobý cieľ 5 USD.

ADA/BUSD
ADA/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ak chce Cardano do budúcnosti prejsť na model Proof-of-Stake a stať sa plnohodnotným konkurentom ETHSOL, musí tieto problémy rýchlo vyriešiť.

Prečítaj si tiež: Črtá sa veľká spolupráca Solana a Cardano? Hoskinson prejavil záujem

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky

Aktualizácia zlyhala?

Poďme sa pozrieť na názory užívateľov, ktorí ako prví prišli do styku s novými funkciami v sieti Cardano.

„Inteligentné kontrakty ADA zlyhali. Takto to dopadne, keď niečo uponáhľate pod tlakom. Nemali čakať 4 roky na vydanie, ale mohli na tom pracovať aj 8 rokov. Sľubovať niečo v krypto svete je lepšie ako to, že to nedokážete splniť.“

Spomedzi používateľov teda evidujeme zatiaľ samé negatívne správy. Projekty DeFi vraj v sieti Cardano nedokážu prevádzkovať transakcie v dôsledku viacero obmedzení.

V dôsledku pribúdajúcich problémov je cena tokenu ADA späť pod hranicou 3 USD, čo môže byť do budúcna celkom náročné. Budeme tento projekt pozorne sledovať a uvidíme, ako sa vyvinie riešenie problémov posledných aktualizácií.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre