NFT v korekcii
NFT v korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Spyro the Dragon

Po obrovskom náraste objemu predaja 4 miliárd dolárov v priebehu mesiaca august sa prepadol aj trh NFT. Trhy NFT sa vo veľkom zhodovali s medvedím impulzom, ktorý bol minulý týždeň zaznamenaný na trhoch s kryptomenami. Všetky platformy v rámci OpenSea v súčasnosti prechádzajú korekciami.

Analytické údaje z DappRadar ukazujú, že za posledných sedem dní sa objem predaja na OpenSea prudko znížil o takmer 50 % na 792,23 milióna dolárov.

Prečítaj si taktiež – Burza FTX spúšťa NFT trh – raketový rast tohto sektoru pokračuje

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

OpenSea má stále dominantné postavenie na trhu NFT

Napriek tejto krátkodobej korekcii má OpenSea stále dominantné postavenie nad svojimi najbližšími konkurentmi Axie Infinity a CryptoPunks. Tie sú uvedené v objemovej metrike so 158,24 miliónmi dolárov a 45,92 miliónmi dolárov. OpenSea však nevykazuje žiadne známky dlhodobého poklesu a ide iba o krátkodobý výkyv, ktorý bol zaznamenaný na celom trhu.

V momentálnej korekcii tohto týždňa nastala aj chyba na platforme. Tá ovplyvnila prenosy ERC721 do ENS a omylom odstránila malý počet aktív používateľov NFT v hodnote 100 000 dolárov. Incident bol vyriešený rýchlo a finančné prostriedky boli vrátené.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík, ktoré poukazujú na prelievanie kapitálu z NFT do DeFi

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre