Cardano ADA
Cardano ADA. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Spoločnosť Cardano predstavila prvý návrh riešenia, ktoré má zabezpečiť súlad s právnymi predpismi. Tento krok môže výrazne dopomôcť ku globálnemu prijatiu tokenu ADA.

Môže ťa zaujímať: Cardano má potenciál dosiahnuť 10 USD – tvrdia významní analytici

Cardano je na ceste stať sa globálnou menou

Od vzniku kryptomien, ktoré fungujú na báze decentralizovaného systému, sme boli viackrát svedkami, že sa digitálne meny využívali na pranie špinavých peňazí, či terorizmus. Práve to podnietilo nadáciu Cardano Foundation začať spolupracovať s blockchainovou spoločnosťou Confirm.

Toto významné partnerstvo zabezpečí, aby bolo fungovanie siete Cardano v plnom súlade s právnymi, finančnými a nadnárodnými predpismi.

Prečítaj si tiež: Cardano s novým ATH obieha BNB a stáva sa TOP 3 kryptomenou

K téme sa vyjadril aj technický vedúci integrácie Cardano Mel McCann:

“Analýza AML/CFT je nevyhnutným krokom, aby bola kryptomena ADA prijatá v globálnom meradle na regulovaných trhoch.”

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Cieľ je vyššia transparentnosť

Podľa McCanna budú nové aktualizácie umožňovať burzám, správcom a iným stranám dôkladne odsledovať históriu pohybov tokenov ADA. Analýza AML a CFT výrazne dopomôže orgánom činným v trestnom konaní pri pomoci zasiahnutým obetiam krádeží a podvodov na blockchaine. Riziko nezákonného konania vo svete digitálnych mien bude tým pádom minimálne.

Ďalšie dôležité aktualizácie sa blížia

ADA je podľa trhovej kapitalizácie treťou najsilnejšou kryptomenou. V poslednom období jej cena výrazne rástla a očakáva sa, že po spustení nových aktualizácií bude tento rast pokračovať.

ADA/USD
ADA/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Veľmi populárna peňaženka ADA Yoroi spustila tzv. konektor pre DeFi aplikácie, ktorý uľahčí interakciu s ďalšími aplikáciami, ktoré sú spustené na blockchaine Cardano. Okrem iného očakávame aj spustenie prvej decentralizovanej burzy na sieti – Cardax, ktorá nedávno získala podporu 1,5 milióna USD.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.