Bitcoin čoskoro na ATH?
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Kaspars Grinvalds

Populárny indikátor s názvom „Long-Term & Short-Term Holder Realized Price Ratio“, sa pomaly začína preklápať na stranu býkov. Podľa historických údajov dokázal predpovedať bull market.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki vidí veľmi perspektívnu budúcnosť Bitcoinu. Sám bude investovať naďalej!

Zvýšený tlak býkov?

Existuje mnoho populárnych indikátorov, ktoré dokážu predpovedať cenu Bitcoinu, no tento patrí k tým najpresnejším. Za jeho vytvorením stojí organizátor konferencie Bitcoin 2021, Dylan LeClair.

„Čím bude pomer krátkodobých a dlhodobých cien nižší, tým bude tlak býkov silnejší. Nakoniec všetky medvede zahynú.“

Indikátor Long-Term & Short-Term Holder Realized Price Ratio
Indikátor Long-Term & Short-Term Holder Realized Price Ratio. Zdroj: Glassnode

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – stačí prekonať poslednú rezistenciu na ceste k ATH

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ukazovateľ už pár mesiacov vykazuje medvedí trend. Podľa LeClaira je teda najvyšší čas na to, aby sa Bitcoin prebudil. Indikátor pracuje na báze dlhodobých a krátkodobých hodlerov. Dlhodobých hodlerov definuje analytická spoločnosť Glassnode, ktorá dokáže preukázať adresy, ktoré držia BTC viac ako 155 dní.

Keďže sa nachádzame v pomerne pozitívnom období, keď sa Bitcoin neustále približuje k historickému maximu, väčšina indikátorov a fundamentov vykazuje býčiu náladu. Preto treba brať tieto predikcie s rezervou. Osobne vidím najväčší zmysel a presnosť v zónach supportu a odporu, čiže tzv. rezistencie.

Vrchol môže prísť prakticky hocikedy. Nikto nedokáže odhadnúť presnú zónu. Aj preto sa väčšina analytikov začína pozerať na hroziacu korekciu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre