Wall Street a BTC
Wall Street a BTC, zdroj: shutterstock.com/Autor: Peshkova

Spoluzakladateľ spoločnosti Fundstrat a stratég z Wall Street, Tom Lee, odhalil svoje očakávania o Bitcoine do konca roka.

Lee prezradil, že má od digitálneho aktíva veľké očakávania. Verí, že do konca roka dosiahne hranicu 100 000 dolárov. Lee ďalej dodal, že hodnota aktíva by mohla v tomto roku dosiahnuť až 168 000 USD.

Lee vždy zastával optimistický postoj ku kryptomenám. Už skôr uviedol, že očakáva, že BTC tento rok dosiahne 100 000 dolárov. Teraz sa zdá, že Lee takmer zdvojnásobil svoju májovú predpoveď.

Mohlo by ťa zaujímať: Čaká Bitcoin zvýšený tlak zo strany býkov? Presný indikátor naznačuje, že áno

ETF sú hnacou silou

Spoluzakladateľ tiež vysvetlil faktory, ktoré ovplyvňujú jeho predpovede cien digitálnych aktív. Ide o nedávne schválenia ETF, ktoré Bitcoin zaznamenal. Prvý bitcoinový futures ETF v USA sa začne obchodovať tento týždeň. Táto udalosť by mohla zvýšiť cenu BCT až na 100 000 USD.

Lee vysvetľuje, že vďaka novo schválenému ETF s futures bude môcť viac jednotlivcov alokovať časť svojho investičného portfólia do kryptomien, čo ,,povedie k významnému prílevu nových investícií”.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Wall Street: Bitcoin za 100 000 $

Bitcoin na úrovni 100 000 USD je medzi poprednými účastníkmi trhu čoraz populárnejšou predpoveďou. Hoci trhové aktívum v septembri výrazne pokleslo, väčšina sa stále držala svojej predpovede, že do konca roka dosiahne 100 000 USD.

Nie je prekvapením, že Lee nie je jedinou významnou osobnosťou, ktorá predpovedá podobnú hodnotu na 4. štvrťrok 2021. Napríklad generálny riaditeľ spoločnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci uviedol, že aktívum dosiahne cenu 100 000 USD, pričom poukázal na to, že s celosvetovým nárastom prijatia bude hodnota BTC rásť spolu s ním.

Naopak, analytik spoločnosti Fidelity Jurrien Timmer pre CNBC povedal, že BTC môže dosiahnuť hodnotu 100 000 USD, ale v oveľa dlhšom časovom horizonte.

Záver

Bez ohľadu na to, či BTC dosiahne cenu 100 000 USD tento rok, alebo ktorýkoľvek iný, v súčasnosti sa jeho akceptácia na celom svete zvyšuje, rovnako ako jeho cena. Fanúšikovia kryptomien preto takéto predpovede vítajú s otvorenou náručou. Nikto však nedokáže predpovedať budúcnosť, nieto ešte s istotou predpovedať vývoj takéhoto volatilného trhu. Hoci sa teraz zdá, že BTC bude rásť až na mesiac, buďte opatrní a investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoinový ETF Futures oficiálne spustený – za prvú hodinu vygeneroval objem 500 miliónov USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre